Neden Windows 11'e geçmemeliyim?

G300s kullanıyorum bu son gelen güncellemeden sonra makrolarım çalışmıyor şu an.
Logitech müşteri temsilcisiyle görüştüm. Adamlar neyin ne olduğunu bilmiyor daha. Güncelleme getirmişler 32 Bit gelmiş sistem 64 benim. Bekleyin diyorlar bekleyeceğim kurduğumda düzelmezse ya mouse değişecek ya da Windows 10'a döneceğim.
Zamanında Windows 10'a yeni geçtiğimde böyle problemler yaşamıyordum. Neymiş Valorant'ta TPM hatası bazı uygulamalarda uyumluluk hatası falan. (çözümleri var tabii de.)
Kulaklıklar arası geçiş kısmı uğraştırıyor.
Bir güncelleme yayınlıyorlar seviniyorsun. Güncelleme Türkiye de desteklenmiyor şaka gibi :D.
Arama butonu kısmına tıkladığında açıp kapatıyor son zamanlarda. Tekrar girmen gerekiyor.
Görev Yöneticisi çubukta sağ tık yapıp açamıyorsun.
Ekran kartının son birkaç dakikayı kaydetme uygulamasının simgesini aktifleştirirsen (anında yeniden oynatma) saati kapatıyor.
Oyun açıkken masaüstüne dönmeye çalıştığım zaman görev çubuğu gözükmüyor bazen.
Widget tasarlamışlar üstüne yanlışlıkla değdiğin anda açıyor kendini. Bazen takılıyor kapanmıyor boş bir yere geldiğinde. widgete tıklayıp sonra tekrar boş yere tıklaman gerekiyor. (kapatılabiliyor ama ara sıra hava durumuna haberlere bakmak için güzel.)
Bunlar benim gördüklerim.

Bak daha yeni açmış bundan dolayı geçmemelisin :D

Sistemde TPM 2.0 yoksa geçmek iyi olmuyor. Windows 11'de uygulamalar, önümüzdeki zamanlarda TPM 2.0 modülü isteyebilir. Örneğin Valorant, Windows 11'de TPM 2.0 modülü olmadan açılmıyor.

O sorunu alt + Tab ile oyun oynarken masaüstüne geçince ben de yaşıyorum Windows 10'da da var o sorun.

Ayrıca evet o Widget'ta da iyileştirmeler yapılması gerekiyor gibi geldi bana da.

Şu an farklı PC'den yazıyorum. Windows 10 bu bunda hiç görmedim o sorunu.
O zaman genel bir Windows sorunu :)

Başlıktaki gibi. Neden Windows 11'e geçmemeliyim?
Çünkü Windows 10 ile tıpatıp aynı yapı olarak ve Windows 11 daha da ağır ve şöyle özelleşttirebildiğin bir sistem varken neden Windows tercih edesin :D
2022-03-15_18-19.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı