Neden Windows 8'den 8.1'e geçilmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dincer

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Daha fazla  
Yaklaşık bana 2 aydır windowstan 8.1e yükseltin diye bildirim geliyor. Birgün de yükselteyim bakalım neymiş bu dedim. Sonra bir baktim 3.5 gb yazdı vazgeçtim. Şimdi technopatta da tüm yöneticilerin şiddetle tavsiye ettiğini görünce kararım değişti sanki ama bilemedim yinede.

Merhaba ben bugün geçtim, çok mükemmel bir işletim sistemi. :)

Kesinlikle geçmelisiniz. 8 ile 8.1 arasında çok fark var. İsterseniz elinizde 8.1 kurulum DVD'si varsa direk onu kurup sonra ürün anahtarınızla etkinleştirme yapabilirsiniz. Yalnız ürün anahtarınız hangi sürüme ait ise o sürümün 8.1'ini kurun. Yani "Single Language" ise onu kurun. Single Language ürün anahtarıyla "Pro"'yu etkinleştiremezsiniz.

Elimde 8.1 in dvd si yok ama lisanslı olduğundan Windows 8 mağazada 8.1i ücretsiz indirme seçeneği var ordan direkt indirip kurabilirim diye düşünüyorum.

3.5 GB 'tan çekindiğiniz için demiştim. Yani bir çırpıda kurardınız olsaydı. Ama yine de bir 8.1 ISO kurulumu indirip temiz kurulum yapmanızı öneririm. Lisansınızı da bir yere not edersiniz ve yine kurulumdan sonra etkinleştirme yaparsınız.

O da olabilir aslında dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım.

Bide hocam tamam 8.1e geçeceğim ama neden 8.1 e geçmeliyim? Bide @Recep Baltaş a sormak istiyorum. Tekrardan teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı