Neden yeni başlayanlara Ubuntu önerilmiyor?

Ubuntu'ya tam anlamıyla karşı değilim. 20.10 sürümü kötü ama 20.04 sürümü kullanılabilir.
Önermek için yok, fakat önermemek için sebepleri var.
1) Sürekli çökmesi.
2) Snap'ı kafamıza vurar gibi sürekli dayatması.
3) Hantal olması.
4) Şirketin gittikçe kar amacı gütmesi.
5) Yeniliklerin çöp olması.
1- 20.04 daha düzgün.
2- Evet
3- Diğer Linuxlara nispeten, Gnome içerdiği için.
4- Hayatta kalmak için yapıyorsa anormal karşılamam.
5- Bunu anlamadım.

Arkadaşlar yeni başlayanlara neden Ubuntu önerilmiyor? Ben de yeni sayılırım ve sanal makine üzerine Ubuntu kurdum. Sorun olur mu?
Niye olsun?

Önerilmemesinin sebebi bug çöplüğü olması. Tabii bu durum 20.10 ve 20.04 sürümüne ait olması. Pazarda payım büyük olsun diye adam gibi test edilmeden çıkarıyorlar. Canonical ileride Microsoft gibi olsa şaşırmam.

Ubuntu'yu bazı sistemlere kurmaya çalıştığımda hep sorun çıkarmıştı. Sanırım herkesin söylediği gibi hataları var ama herkes de olacak diye bir şey yok. Hangi distroyu beğeniyorsanız bence onu tercih edin. Mesela Manjaro'yu yeni başlayanlara önermezler ama kullanımı çok da zor değil. Tabii önermemelerinin başka nedenleri de var. Bence çoğu distroyu sanal makineye kurun ve hangisini kullanmak istediğinizi seçin yoksa benim gibi Dual-Boot silersiniz :D. Gerçi Dual-Boot silmekte o kadar zor değil. Sadece yanlış bir hata yapınca geri dönüşü olmuyor orası ayrı. Umarım yardımcı olur :).

Yeni konular

Geri
Yukarı