Neden yüksek bütçede AMD alınmaz deniyor?

Spyhis

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Mesela yüksek bütçede 7900XT ekran kartı 4070 Ti'dan %18 kas gücü olarak daha iyi ama mesela kendimden örnek vereyim benim 7900XT ekran kartım var ve okulda sınıfta dışarıda AMD alanlar fakirdir diye bir kanı var. Her yerde bu şeyle karşılaşıyorum. Bazen içimden bari daha düşük ekran kartı alsaydım da böyle olaylar yaşamasaydım diye düşünüyorum. Gerçekten sıkılmış durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden insanların yorumlarını önemsiyorsun ki? Önemli olan karttan memnun olup olmadığın. AMD şöyle, böyle diyenlerin çoğu internetten okuduklarını sayıklayan tipler. 7900XT bence mükemmel bir kart. Markacılık gördüğüm en saçma şey, insanlar kendi faydalarını ve ürünlerden alacağı verimi düşünmek yerine fanlık yapıyor resmen.

Ray Tracing benim ilgi alanım dışında hiç açmadım gerek de duymadım. 7900 XTX kartları 28kdan başlayan fiyatlarda bulabiliyorsunuz. 4080 36 ve 51k arası açıkçası bu fiyatları vermek istemiyorum. AMD tercihim bu yüzden. Ve tabii ki AMD kartlar NVIDIA kadar stabil çalışmıyor böyle bir gerçek daha var.

Ben de gerçekten ilk bilgisayar baktığımda Nvidia fanıydım ama şimdi nedense sırf Nvidia diye %18 daha az kaslı bir ekran kartına para veresim gelmiyor nedense

O kadar para verip NVIDIA kalitesinden mahrum kalmak bence kötü olur. DLSS3, RT performansı, AMD'ye göre daha iyi sürücüleri var. Tek eksik kısmı VRAM, aslında VRAM optimizasyonu AMD'ye göre daha iyi ama yine de yetmiyor bazı yerlerde. Ben özellikle 4080 ve 7900XTX arasından 7900XTX almayı saçma buluyorum.

O kadar para verip NVIDIA kalitesinden mahrum kalmak bence kötü olur. DLSS3, RT performansı, AMD'ye göre daha iyi sürücüleri var. Tek eksik kısmı VRAM, aslında VRAM optimizasyonu AMD'ye göre daha iyi ama yine de yetmiyor bazı yerlerde. Ben özellikle 4080 ve 7900XTX arasından 7900XTX almayı saçma buluyorum.

FSR 3.0 ile durumlar eşitlenebilir ve fiyat farkı çok fazla o fiyat farkına değecek bir şey yok.

Hocam bence AMD bu sefer güzel şeyler başardı çünkü hiç Nvidia ya rt performansında hiç bu kadar yaklaşamamıştı ancak potansiyeli olan karta ve üstelik içinde yapay zeka al çekirdekleri olan karta teknolojiyi vermedi inşallah verir

Son düzenleme:
FSR 3.0 ile durumlar eşitlenebilir ve fiyat farkı çok fazla o fiyat farkına değecek bir şey yok.

FSR 3.0 asla durumu eşitleyemez. Bir kere NVIDIA'nın tek olayı DLSS 3.0 değil ve FSR 3.0 asla onun seviyesine de gelemez.
Baktığımda 2K fiyat farkı var?

Hocam bence AMD bu sefer güzel şeyler başardı çünkü hiç NVIDIA'ya RT performansında hiç bu kadar yaklaşamamıştı ancak potansiyeli olan karta ve üstelik içinde yapay zeka al çekirdekleri olan karta teknolojiyi vermedi inşallah verir.

Yine yaklaşamazki NVIDIA'ya. Biraz daha iyileşebilir.

Şu an ikinizde ne olacağı bilinmeyen şeyler üzerinden gidiyorsunuz. Ki o şeylerin sonucu da büyük ihtimalle NVIDIA'ya yaklaşamayacağı olur.

Geri
Yukarı