Nedir bu update your flash player virüsü?

• Konuyu başlatan Agab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 2B
A

Agab

Ziyaretçi

Cep telefonumda, tabletimde, bilgisayarımda, laptopumda, son olarak da TELEVİZYONUMDA çıktı! Acaba Wi-Fi'ye mi bulaşmış bir virüs? (İnternet ağına bulaşan bir virüs?) Temizlemenin bir yolu var mıdır? Trend Micro ile taradım virüs bulamadı.(Orjinal yazılım) Ne yapmam lazım?

Televizyonda diyerek abartmışsınız. Sürekli aynı sitelere giriyorsanız onlarda çıkıyordur.

Aynısı benim de başıma geldi geçen hafta. DNS'lerle ilgili bir şey diye biliyorum. Direk olarak modeminizin arayüzünden DNS eklediniz mi? Ben sorunu modemimi fabrika ayarlarına döndürerek çözmüştüm. Sonra da bütün bilgisayarlara format çekmiştim emin olmak için.

Kaspersky yükleyin taratın. Bu virüs modeme bulaşıyor ve orj. adobe update sitesinin sahte sitesine yönlendiriyor. Flash player pro gibi bir yazı geliyor. Pro olduğu için bu gibi yazılara ve programlara tıklamayın.

Kaspersky'ı yapmadan önce imzamda bulunan sistem tarama 1 ve 2 olanı indirin. 1. olanı indirip tarama bittiğinde size iexplorer'da bir siteye gidecek(kendisi), o sitenin linkini burda paylaşın.

2. olanı yaptığınızda tarama bittiğinde save result yazana tıklayıp masaüstüne log diye kaydedin.
Log'u burda paylaşın.
Edit:Fareit virüsü.

Son düzenleme:
Bana da böyle uyarılar geliyordu, modemi resetledim ve 1-2 gün kullanmadım kapalı kaldı, sorun çözüldü artık böyle şeylerle karşılaşmıyorum. Ama böyle kolay yöntemlerle kurtulamayan oluyormuş. Flash Player Virüsü | Technopat Sosyal buda benim açtığım konu belki buradaki öneriler sorununu çözer.

Televizyonda diyerek abartmışsınız. Sürekli aynı sitelere giriyorsanız onlarda çıkıyordur.
Hayır gerçekten LG47LA690S televizyonumda da çıktı. Farklı sitelerde de denedim.
Chrome eklentilerine bir bakar mısın ?

Orijinal güvenlik yazılımı alsanız da, siz ona güvenerek önünüze gelen her şeye tıkladığınız sürece virüslerden kurtulamazsınız.
Yandex kullanıyorum. Ayrıca diğer tarayıcılarda da çıkıyor. Her şeye tıklamıyorum zaten tıklasam da antivirüs uyarıyor ama belki girdiğim sitelerin %1'ini uyarıyordur :D

Aynısı benim de başıma geldi geçen hafta. DNS'lerle ilgili bir şey diye biliyorum. Direk olarak modeminizin arayüzünden DNS eklediniz mi? Ben sorunu modemimi fabrika ayarlarına döndürerek çözmüştüm. Sonra da bütün bilgisayarlara format çekmiştim emin olmak için.
Youtube girmek için yandex dns kullanıyorum. Acaba onunla ilgili bir sorun mu ki?

Kaspersky yükleyin taratın. Bu virüs modeme bulaşıyor ve orj. adobe update sitesinin sahte sitesine yönlendiriyor. Flash player pro gibi bir yazı geliyor. Pro olduğu için bu gibi yazılara ve programlara tıklamayın.

Kaspersky'ı yapmadan önce İmzada bulunan Sistem tarama 1 ve 2 olanı indirin. 1. olanı indirip tarama bittiğinde Size iexplorer'da bir siteye gidecek(kendisi), o sitenin linkini burda paylaşın.

2. olanı yaptığınızda tarama bittiğinde save reult yazana tıklayıp masaüstüne log diye kaydedin.
Log'u burda paylaşın.
Teşekkür ederim de televizyonda da çıktı bu onda nasıl kurtulacağım?

Bana da böyle uyarılar geliyordu, modemi resetledim ve 1-2 gün kullanmadım kapalı kaldı, sorun çözüldü artık böyle şeylerle karşılaşmıyorum. Ama böyle kolay yöntemlerle kurtulamayan oluyormuş. Flash Player Virüsü | Technopat Sosyal buda benim açtığım konu belki buradaki öneriler sorununu çözer.
Teşekkür ederim hemen deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı