Need for Speed Most Wanted 2012 Güncel Türkçe Yama

Osman Nuri23

Hectopat
Makaleler
2
Türkçe yama linki: http://www.mediafire.com/file/jdkd6s4oduhmsym/NFSMostWantedTRYama.zip/file (Bu yamayı Universal Extractor gibi bir programla açmanız gerekmekte)

Need for Speed Most Wanted 2012 sürümüne güncel nasıl Türkçe yama kurulacağını anlatacağım. Yamada sorun kurulum exe'sinin programı kuramaması. Yapmamız gereken yamayı kurulumsuz hale getirmek bunun için Universal Extractor gibi bir program yeterli olacaktır. Universal Extractor kullanarak önce yama exe'sini seçiyoruz sonra kurmak istediğimiz yeri seçiyoruz. Önerim masaüstünde yeni klasör oluşturarak yamayı oraya çıkartmanız. Çıkartılacak arşiv dizini ve hedef dizini seçtikten sonra OK'a basıyoruz. Ben de çıkarttım. Çıkarttığımız tüm dosyaları oyunun içine atmıyoruz. Yapmamız gereken yeni klasör içindeki UI dışındaki tüm dosyaları sileceğiz. Sadece UI denen klasör kalacak. UI klasör içinden Language denen klasöre giriyoruz. Orada da bir sürü dosya var sadece 1690132 ve 0001.BNDL dışındaki tüm dosyaları siliyoruz. Sonra 1690132 içine giriyoruz orada 0001.BNDL dışındaki tüm dosyaları siliyoruz. Geriye kalacak dosyalar şu şekilde:

Ekran görüntüsü 2023-09-11 173814.png

Ekran görüntüsü 2023-09-11 173839.png

Bu işlemleri yaptıktan sonra yeni klasör içinde olan UI dosyasını kopyalıyoruz UI dosyası içinde Language onun da içine girdiğimizde 1690132, 0001.BNDL dosyaları olacak unutmayın sonra oyunu nereye kurmuşsak UI dosyasını oraya yapıştırıyoruz ve oyunumuz Türkçe oluyor. Sorun yamanın kurulum dosyasının Türkçe yamayı kurmamasıymış. Böylece yamayı kurmuş olduk. Türkçe bir şekilde oynayabilirsiniz. Ben sıkıntı yaşamadım şu ana kadar ileride yamadan dolayı oyun çöker mi bilemem. İnternetteki hiçbir yama bu yöntemi kullanmadan direkt exe ile yükleme yaparak çalışmıyor. Sadece bu yöntemle Türkçe oynayabilirsiniz.

Türkçe yama linki: http://www.mediafire.com/file/jdkd6s4oduhmsym/NFSMostWantedTRYama.zip/file (Bu yamayı Universal Extractor gibi bir programla açmanız gerekmekte)

Türkçe yama kaynağı: Yardım - Need For Speed Most Wanted 2 Türkçe Yama Lazım

Universal Extractor yamasını nasıl bulacağınız sizin sorumluluğunuzda. Ben Gezginler'den indirdim. Oradan indirip indirmemek sizin sorumluluğunuzdadır. Yama linkinde de virüs yoktur Kaspersky ile tarattım ancak gönlünüz rahat etmiyorsa taratabilirsiniz. Biraz bunlar karışık işlem ancak direkt dosyaları vermek istemedim çünkü telif hakkı gibi problemler olabilir. Çünkü izin almadım yamayı yapanlardan. Yamanın orijinal kaynağıyla işlemi sizin yapmanız daha iyi olur. Çok da zor değil rahat bir şekilde yapacağınızı düşünüyorum yoksa Türkçe orijinal sürümlerde oynayamazsınız. Yamayı sadece Steam sürümünde denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok gerekli değil ama isteyenler için iyi bir anlatım olmuş. Sonuçta yarış oyunu. 😃
Yaması yoksa sıkıntı değil de yamasının olup çalışmaması en sinir olduğum noktalardan biri özellikle yamanın güncel olmaması ya da korsan sürümlerde sadece çalışması inanılmaz sinir bozucu bir şey. Yama yapan ekiplere de ricam oyunların yamasını sadece korsan sürümlere göre yapmayın imkan veriyorsa orijinal sürümlerde de mutlaka çalışmasını sağlayın yoksa sizin yaptığınız da insanları korsana yönlendirmekten başka bir şey değil.

Konuyu güncelleme gereği duydum yama Türkçe çalışıyor ancak bazı yarışlar sonunda oyun çökebiliyor. Ondan İngilizce oynarsanız daha iyi olur. Oyunda hikaye namına hiçbir şey yok neden bu oyuna yama yapmışlar ben de anlamadım. Türkçe yama görünce 2005 gibi hikaye olmasını bekledim yok oyun sadece ismini kullanıyor 2005 versiyonun yanından geçemez ama o kadar kötü de değil oyun yokluğunda oynanır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı