Need For Speed Windows çalışmayı durdurdu hatası

ismail cavdar

Hectopat
Daha fazla  
Benim sorunum Origin'den Need For Speed aldım. Fakat oyunu yarım saat kadar oynadıktan sonra '' Bir sorun programın düzgün çalışmasını durdurdu. Windows programı kapatacak ve çözüm varsa bildirecek.'' hatası alıyorum ve oyun kendiliğinden kapanıyor. Biraz internet'te sorunumu araştırdım pek bir bilgi bulamadığım için bilgisayara format attım fakat formattan sonra da bu sorun devam etti. Yönetici olarak çalıştır ve uyumluluk modunu da denediysemde olumlu bir sonuç alamadım. Bilgisayarda i7 4770 k işlemci GTX 780 ti ekran kartı, 16 GB RAM 256GB SSD işlemci soğutucusu + 4 tane de extra fan var. Oyun oynarken sıcaklık CPU'da 60 GPU'da 80 derece civarında. Oyunu oynamak için gerekli olan Microsoft visual c ++ 2013'de yüklü. Sorunumun çözümünü bilen arkadaşların yardım etmesini rica ederim.

Ekran kartı driverları , Bios , Chipset güncel. Ekran kartı oyunda 80 dereceye çıkıyor acaba diyorum Windows bilerek mi oyunu kapatıyor aklıma hiç bir şey gelmiyor başka. Bilgisayar yeni formatlandı kurulu çöp program yok . Microsoft Visual'lerin her çeşidi var . Kasada 4 tane 14 lük 2 tane 20 ya da 24 lük fan var. Kasa full tower . Ekran kartı nasıl 80 derece oluyor onu da çözemedim.

İlk başta ekran kartından başlayım ekran kartın büyük ihtimal 2-3 senelik falan diye düşünüyorum termal macununu değiştirmeyi denemelisin oyuna gelecek olursak oyun içi origini kapatmayı deneyebilirsin bide şöyle birşey var ben işlemcime fazla overclock yaptığımda oyun ilk seferinde açmaya çalıştığımda çöküyordu 2. sefer açmaya .alıştığımdada oyun açılıyordu ama oynadıktan 5-10 dakika sonra tekrar çöküyordu.Sıcaklık ile ilgili olacağını düşünmüyorum ama yinede denemeni tavsiye ederim onun haricinde aklıma gelen birşey yok

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı