Nefes aldıkça çürüyoruz

Dogthooth

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, bugün size anlatmak istediğim toplumun bize dayattığı toksik mutluluk ve bunun sonuçları baktığımız hepimizin hayatı benzer erken kalkıp, ise gitmek eve gelmek, sanki paradoks da yaşıyoruz gibi her geçen gün istemediğimiz reddettigimiz bir kişiliğin temelini hazırlıyoruz ve yakında ona dönüşeceğiniz belki çoktan o kişilik olduk bile her seferinde bastırdımız kişilikle karşılaşmamız her seferinde öfkemizin irademizi yok etmesi size de tanıdık gelmiyor mu? Artık buna karşı çıkmalıyız yoksa zamanla her kes istemediği bir insan, istemediği bir birey olacak.

Merhaba dostlar, bugün size anlatmak istediğim toplumun bize dayattığı toksik mutluluk ve bunun sonuçları baktığımız hepimizin hayatı benzer erken kalkıp, ise gitmek eve gelmek, sanki paradoks da yaşıyoruz gibi her geçen gün istemediğimiz reddettigimiz bir kişiliğin temelini hazırlıyoruz ve yakında ona dönüşeceğiniz belki çoktan o kişilik olduk bile her seferinde bastırdımız kişilikle karşılaşmamız her seferinde öfkemizin irademizi yok etmesi size de tanıdık gelmiyor mu? Artık buna karşı çıkmalıyız yoksa zamanla her kes istemediği bir insan, istemediği bir birey olacak.

Nasıl karşı çıkacağız peki.

hepimizin hayatı benzer erken kalkıp, ise gitmek eve gelmek, sanki paradoks da yaşıyoruz gibi her geçen gün istemediğimiz reddettigimiz bir kişiliğin temelini hazırlıyoruz ve yakında ona dönüşeceğiniz
Daha iyi bir fikriniz varsa söyleyin hocam ama maalesef büyük ihtimalle yok değil mi?

Daha iyi bir fikriniz varsa söyleyin hocam ama maalesef büyük ihtimalle yok değil mi?

Var toplumun dayattığını değil, kendi istediğin hayatı yaşamak.

Nasıl karşı çıkacağız peki.

Dostum artık toplumunun bize dayattığını şeylerden vazgeçmeliyiz kendi düşüncelerimiz, kendi hayatımızı yaşamalıyız. Etrafina baksana insanların duyguları dengeli bile değil bir bakıyorsun sanki dünyadaki en mutlu insan bir bakıyorsun sanki her şeyini kaybetmiş bir insan. Çünkü kendi istediklerini yaşıyamıyor, yaptığı her şey zorla yapıyor işte bundan kurtulmanızı öneririm.

Beni anlamak için bunu izle lütfen:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Dostum artık toplumunun bize dayattığını şeylerden vazgeçmeliyiz kendi düşüncelerimiz, kendi hayatımızı yaşamalıyız. Etrafina baksana insanların duyguları dengeli bile değil bir bakıyorsun sanki dünyadaki en mutlu insan bir bakıyorsun sanki her şeyini kaybetmiş bir insan. Çünkü kendi istediklerini yaşıyamıyor, yaptığı her şey zorla yapıyor işte bundan kurtulmanızı öneririm.

Peki hocam siz bu sistemden kurtulabildiniz mi? Bende memnun değilim bu gidişattan ama bir çıkış yolu var mı? Kurtul demek kolay. Şehirlerin içine sıkışmış durumdayız. Ailesi ile yaşayan var çoluğu çocuğu ile yaşayan var. Köylere göç mü başlasın? Köy diyorum çünkü dediğiniz sistemden şehir ortamında kurtulabilmek mümkün değil.

Peki hocam siz bu sistemden kurtulabildiniz mi? Bende memnun değilim bu gidişattan ama bir çıkış yolu var mı? Kurtul demek kolay. Şehirlerin içine sıkışmış durumdayız. Ailesi ile yaşayan var çoluğu çocuğu ile yaşayan var. Köylere göç mü başlasın? Köy diyorum çünkü dediğiniz sistemden şehir ortamında kurtulabilmek mümkün değil.

Önemli olan nerede yaşadığın değil nasıl yaşadığındır sorduğun sorunun cevabını vereyim evet kurtuldum, istemediğim şeylerden kurtuldum içimle barışık yaşamayı öğrendim ve bunu yaparken bob marleyin "kimse üzülmesin diye kendini üzme unutma ki sen kaldırabilirsen onlarda kaldırabilir" sözü etkili oldu şu an bende şehirde yaşıyorum, dediğim gibi önemli olan nerede yaşadığın değil nasıl yaşadığındır.

Ayrıca kabullenmeyi öğrendim hayatımda rezil olduğum anılarda kaçırdığını antrenmanida geç saatlerde uyanmayı da yanlış insanlarla yaşadığımıda kabullendim

@Dogthooth Eskiden insanlar doğanın ona sunduğu dünyada, doğanın verdiği imkanlar sınırlarında yaşıyordu. Şimdi ise insan, kendi oluşturduğu ve tıpkı bir oyun evrenine benzeyen bir dünyada yaşıyor.
Savaşlar, ırklar, diller, dengeler, siyaset, para, zenginlik... bunları bize doğa dayatmadı, bu oyunu biz kurduk. Ve korkarım ki bu yaptığımız oyunun kuralları çerçevesi içerisinde yaşamaya mahkumuz. Kurduğumuz bu hayali evren bizi her konuda kısıtlandırıyor.

Ancak gene de bir şey var. Hayatta kalmak istiyorsanız, istemediğiniz şeyleri yapmak ve bunlara katlanmak zorundasınız.
Mesela biz bu oyun evrenini oluşturmadan önce doğanın bizden beklentisi ne idi? Avlanmak, zor hastalıklarla mücadele etmek, karın tokluğuna yaşamak, açlık, susuzluk, ilkel kavgalar vb. E bak senin şu an kızdığım şeyler yok ama gene ister istemez bir paradoksun içerisindesin. Ayrıca daha çok acı çekiyorsun. İstediğin şeyler diyorsun ya, o ilkel adam çok mu istiyor tavşanın peşinde koşturmayı? Yoo. Ama doğa onu o paradoksun içerisine sokuyor. En azından şu anki oyun evrenimizde para denen ödül mekanizmasından fazlaca elde edersen, kendini sürekli aynı şeyleri yapmaktan alıkoyabilirisn. Ne bileyim dünyayı gez, dağ bayır dolaş, istediğin şeyi ye. Tabi burada gene bizim oyuna eklemiş olduğumuz para kavramına bağımlı oluyoruz. Gene de ilkel insandan iyidir. Çünkü o ilkel insanın çaresi yoktu, şimdi ise bu oyunda parayı elde eden bu paradoksu kırabiliyor.

En azından ben böyle düşünüyorum. Saygılar.

Geri
Yukarı