Nefes sesinden rahatsız olmak

Herkes şapırtıdan rahatsız olur, misofonikler bir ayrı rahatsız olur. Şimdi ben ondan, ben bundan hoşlanmıyorum diye gelecekler için peşin peşin söyleyeyim, ısırıp dudağımı kanatıyorum, tırnaklarımı elime geçiriyorum. Neyse ki her zaman ve herkeste olmuyor ama yine de her gün oluyor. :)

Bende de, bazi seslerden rahatsiz olma durumu var. Hatta bazen, birisi birsey dediginde cevap verirsem ve ayni seyi ayni tonda sormaya yada ayni sekilde seslenmeye devam ederse, geriliyorum ve istemsizce sesim yukselerek yada tersleyerek cevap veriyorum.

Misofonya denen rahatsizligi sene basinda duydum ve sonra biraz rahatladim. En azindan bana ozel bir problem olmadigini bilmek guzel.

Ozellikle birseye odaklanmisken; arkadan gelen sesler sinirlerimi geriyor. Heyecanlanma tepkileri, tiz sesiyle ciyak ciyak konusanlar, periyodik sesler vs

Yakinlarima en son soyledim.Bana bu sesler gelince boyle boyle oluyor dedim. Oyuzden sorun olmuyor.

Obsesiflik var demek ki sizde. Her insanın spesifik konularda bir obsesifliği olur. Ben de ağzını şapırdatarak yemek yiyenlerden nefret ediyorum, o ses beni deli ediyor.

Geri
Yukarı