Nefret Edilen Anime Karakterleri ve Olayları

Labsente

Kilopat
Daha fazla  
Yeni anime izlemeye başlamış birisi olarak bu konuda çok rahatsız olduğum olaylar var. Bazen bunlar karakter sebebiyle bazende içinde bulunduğu ark sebebiyle göze daha çok batıyor.

En nefret ettiğim anime karakteri;

Usopp (One Piece) : One Piece izlemeye daha yeni başladım 130. bölümdeyim ama en nefret ettiğim karakter olmayı başardı kendileri. Boş konuşuyor bir halta yaramıyor ve hala boş konuşuyor. Nami bile daha faydalı bundan. Hatta bu karakter biraz daha böyle giderse sırf bunun igrenç tasarımını görmemek için One Piece bırakacağım.

En nefret ettiğim olaylar; Abi bu özellikle uzun animelerde çok igrenç oluyor. Bir kavga içerisinde sürekli olarak flashback girmesi. Ya ben o sahneyi sürekli olarak görmek zorunda mıyım. Ya 5 bölüm dövüş sürüyor bunun 3 bölümü gereksiz flashbackler sayesinde boşa gidiyor zaten.

En nefret ettiğim Arc: Alabasta (One piece) 70-80 bölüm süren arcta tek dişe dokunur sahneler Ace isimli karakterin olduğu sahneler. Ben hayatımda bu kadar sıkıcı ve boş bir arc görmedim. Bir de Arcın sonlarına doğru Luffy ve Crocodile sahneleri biraz iyiydi. Ama yazarın artık şu luffy'yi dövdürmek için sürekli bir yere sıkıştırmasını bırakması lazım sırf uzatacağım diye sıkıştırıp duruyor çocugu zaten Zoro ve Sanji dışında adam akıllı bir karakterde yok bari luffy daha çok işin içinde olsun.

Bazı arkadaşlar One Piece niye bu kadar yüklendiğimi merak ediyor olabilir çünkü şuan onu izliyorum. Bir yandan da hayret ediyorum bu anime nasıl 800'lü bölümlere kadar gelebildi diye. Herhalde ilk yıllarında anime kıtlığı falan vardı. 130. Bölümdeyim adam akıllı böyle akılda kalıcı bir sahne yoktur herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
En nefret ettiğim anime olayları ve karakterler
1-bi animenin neredeyse 1000 bölüm olması
Işim gücüm yok 1000 bölüm narutomu izleyeceğim? Anca lisede ayrı eve çıkanlar izler(yada işsizlikte ustalık yapmışlar)
2-bir karakteri havalı göstermek için cinselliğe baş vurulması
Yahu bakın bu dünyada cinselliğe başvurmadan bir karakteri havalı gösterebiliyorsunuz anime dışı olucak ama bakın tf2 deki medic'e adamın havasından geçilmiyor cinselliğede başvurmamışlar animelere bak (%20 lik kısım diye düşünüyorum benim izlediğim 3 animenin 3 dede karakterleri havalı göstermek için cinselliği basmışlardı bi an ecchi falanmı izliyorum dedim animenin sayfasına baktım ecchi falan değil bi süre sonra 3 animeyide bitiremeyip bıraktım cinsellik rahatsız etmeye başladı)
Sevmediğim anime karakterleri:amnesiadaki herkez bi bölümun 1 dakikası kadar öpüşün siz
Dimon? Demon? Diabloic he diabolic bilmemneydi ha böyle animelerdeki kızlar neden pardon ama engelli gibi davranıyor kıza 3 vampir beraber gelip anemiye yakalanmasını sağlayacaklar kız 1.kattaki camdan atlayıp kaçabilmek yerine ı ı uzz uzak durun benden diyip yerinde donup kalıyor
Bu benim animeyi bırakma sebebim
Güzel ve 12 bölüm anime önerin belki dönerim
(Ha birde bi anime karakteri 1. Bölümde aynı 12.bölümdede ruh hali aynı saçı aynı giyimi ayrı tohoo)

Son düzenleme:
One Piece, Naruto, Bleach, Fairy Tail gibi çok uzun animelerde bu durumlar normal. Bir şeyi uzattıkça uzatıyorlar. One Piece'i 500'lü bölümlerde, Naruto Shippuden'i ise 200'lü bölümlerde hem bu yüzden hem de bir bölüm için bir hafta beklemekten sıkıldığım için bıraktım. Tavsiyem siz de bırakın, kısa, 12-24 civarı bölümleri olan animeleri izleyin. Uzun anime olarak (başta saydığım animelerle kıyaslarsak yine de kısa kalıyor) FMAB, Hajime no Ippo, Great Teacher Onizuka gibi animeleri izleyin.

Güzel ve 12 bölüm anime önerin belki dönerim
12 bölümlük:
-Angel Beats
-Another
-Boku dake ga Inai Machi
-Charlotte (13 bölüm)
-Devil May Cry
-Drifters
-Elfen Lied (13 bölüm)
-Violet Evergarden (13 bölüm)

24 bölümlük:
-Clannad (23 bölüm)
-Clannad After Story (Clannad'ın devamı, 24 bölüm)
-Kanon
-Mahoutsukai no Yome
-Steins;Gate

Bölüm sayısına takılmadan izleyebileceğin güzel animeler:
-Death Note (37 bölüm)
-Fullmetal Alchemist Brotherhood (64 bölüm)
-Great Teacher Onizuka (43 bölüm)
-Hajime no Ippo (Normalde 75 bölüm, 2 adet devam filmi ve 26 bölümlük yeni sezonuyla beraber 103 bölüm)

En sevmediğim anime karakteri Bakugou (MHA).
Ayrıca kimse Gintama'yı beğenmiyor mu burada? Hiç kimsenin önerdiğini görmedim :D

One Piece, Naruto, Bleach, Fairy Tail gibi çok uzun animelerde bu durumlar normal. Bir şeyi uzattıkça uzatıyorlar. One Piece'i 500'lü bölümlerde, Naruto Shippuden'i ise 200'lü bölümlerde hem bu yüzden hem de bir bölüm için bir hafta beklemekten sıkıldığım için bıraktım. Tavsiyem siz de bırakın, kısa, 12-24 civarı bölümleri olan animeleri izleyin. Uzun anime olarak (başta saydığım animelerle kıyaslarsak yine de kısa kalıyor) FMAB, Hajime no Ippo, Great Teacher Onizuka gibi animeleri izleyin.

12 bölümlük:
-Angel Beats
-Another
-Boku dake ga Inai Machi
-Charlotte (13 bölüm)
-Devil May Cry
-Drifters
-Elfen Lied (13 bölüm)
-Violet Evergarden (13 bölüm)

24 bölümlük:
-Clannad (23 bölüm)
-Clannad After Story (Clannad'ın devamı, 24 bölüm)
-Kanon
-Mahoutsukai no Yome
-Steins;Gate

Bölüm sayısına takılmadan izleyebileceğin güzel animeler:
-Death Note (37 bölüm)
-Fullmetal Alchemist Brotherhood (64 bölüm)
-Great Teacher Onizuka (43 bölüm)
-Hajime no Ippo (Normalde 75 bölüm, 2 adet devam filmi ve 26 bölümlük yeni sezonuyla beraber 103 bölüm)
25 gün sonra gördüm ama çok teşekkür ederim en, kısa zamanda izlemeye başlamayı düşünüyorum.
(not:death note'u izlemiştim ve baya beğenmiştim de 37 bölümü ne kadar 5-6 haftada bitirsemde :))

Uzun soluklu animeler ana yemektir. Eğer yeni başladıysan önce sevdiğiniz tarzda animeler(dram, gizem, seinen vb.) izleyebilirsiniz. Bleach, Naruto, One piece, Fairy tail, HunterxHunter efsaneleşmiş animelerdir. Animelerde hikaye derinliği, karakter kalitesine ve müziklerine önem veriyorsanız uzun soluklu animeler gibisi yoktur.

Uzun soluklu animeler ana yemektir. Eğer yeni başladıysan önce sevdiğiniz tarzda animeler(dram, gizem, seinen vb.) izleyebilirsiniz. Bleach, Naruto, One piece, Fairy tail, HunterxHunter efsaneleşmiş animelerdir. Animelerde hikaye derinliği, karakter kalitesine ve müziklerine önem veriyorsanız uzun soluklu animeler gibisi yoktur.

Uzun soluklu animeler güzeldir doğrudur ama belli bir yerden sonra tekrara düşüyor. Bakın klişe demiyorum uzun soluklu ve verdiği mesaj anlatmak istediği konu yakın olan animeler illa klişeye düşer ama sıkıntı tekrara düşmeleri. One Piece ve Fairy tail çok tekrara düşüyor. Her arc belli biçimlerde ilerliyor. Hani artık daha ilk bölümden nelerin olacağını biliyorsun ve sadece hikayenin kırıntıları için izliyorsun. Bunlara nazaran Hunterxhunter, Naruto, Boku No:Hero Academia daha az tekrara düşüyor. Evet uzun animelerde karakter kalitesine daha çok önem verilir çünkü anlatacak zaman var. Ama özellikle One piece bu konuda sınıfta kalıyor. Abi 850 bölüm kadar olmuş hikayenin %70-%80 tamamlanmış hala açıkta kalan karakterler, konular, olaylar var ve en çok bunların nasıl bağlanacağını merak ediyorum. Hatta tayfada bile bir çok karakterin arka plan hikayesi net değil. Açıkçası bilmem kaç yıldır yayınlanan bir animenin hala hikaye arkaplanını bu kadar yavaş oturtması beni sinir ediyor. Şimdiye kadar hiç bir arc'ı tamamen bitirmedim one piecede.

Yakın zamanda One piece başlamayı düşününler varsa başlamasınlar. Hikayesi bir bitsin yorumlara bakarsanız güzel mi kötü mü diye. Kötüyse hiç izlemeyin iyiyse bizlerden tavsiye alırsınız.

Geri
Yukarı