Neler yapıyorsunuz?

Ben de oyun alanında iş yapmak istiyorum tesadüfe bak :) Oyun yapımıyla ilgileniyor musunuz?
Çok ama çok eskiden(8-9 yıl önce) Game Maker ile hazır kodlar kullanarak Mario tarzında bir oyun yapmıştım. Ondan sonrada hiç ilgilenmedim. Fakat son zamanlarda oyun yapım işi yeniden ilgimi çekmeye başladı. Şu an sınava hazırlandığım için ilgilenmiyorum çünkü öncelikli hedefim Bilgisayar Mühendisliğini kazanmak. İnşallah seneye kazanırsam hem programlamaya hemde yavaştan oyun yapımına kolları sıvamak istiyorum. Yani özetle şu an ilgilenmiyorum ama seneye üniversiteyi kazanırsam kesinlikle başlayacağım.👍

League of Legends de dereceli oyunumda Amumu ile ormanda yargı dağıtıyorum.

Çok ama çok eskiden(8-9 yıl önce) Game Maker ile hazır kodlar kullanarak Mario tarzında bir oyun yapmıştım. Ondan sonrada hiç ilgilenmedim. Fakat son zamanlarda oyun yapım işi yeniden ilgimi çekmeye başladı. Şu an sınava hazırlandığım için ilgilenmiyorum çünkü öncelikli hedefim Bilgisayar Mühendisliğini kazanmak. İnşallah seneye kazanırsam hem programlamaya hemde yavaştan oyun yapımına kolları sıvamak istiyorum. Yani özetle şu an ilgilenmiyorum ama seneye üniversiteyi kazanırsam kesinlikle başlayacağım.👍
Anladım kolay gelsin. Eğer ilerde Unreal Engine kullanırsan yardımcı olmak isterim :)

Anladım kolay gelsin. Eğer ilerde Unreal Engine kullanırsan yardımcı olmak isterim :)
İzlemeye aldım sizi. Şu an için oyun motorları ile alakalı pek bir bilgim yok fakat Lorem Ipsum kanalında Kadir Demirden de Unreal Engine'yi öneriyordu diye aklımda kalmış. Yani daha doğrusu kendisi de UE ile ilgileniyordu. Büyük ihtimalle bende UE'yi kullanırım gibi geliyor ama bakalım, hele o zamanlar bir gelsin de.🙂

İzlemeye aldım sizi. Şu an için oyun motorları ile alakalı pek bir bilgim yok fakat Lorem Ipsum kanalında Kadir Demirden de Unreal Engine'yi öneriyordu diye aklımda kalmış. Yani daha doğrusu kendisi de UE ile ilgileniyordu. Büyük ihtimalle bende UE'yi kullanırım gibi geliyor ama bakalım, hele o zamanlar bir gelsin de.🙂
Evet o kanalı ben de yeni keşfettim çok kaliteli içerikleri var. Motor seçmene daha çok var, ben Unity ile başlamıştım sonradan Unreal'e geçtim. Belki sen UE'den nefret edeceksin kim bilir :)

Bende 21 yaşındayım yeniden hazırlanıyorum. Varsın hayata 4-5 yıl geride başlayalım ama sevdiğimiz işi yapalım. Sonuçta seçtiğimiz mesleği ömür boyu yapacağız(En azından bir çoğumuz). Onun için bence yaşa çok takılma.
Yazılıma yönelmeyi düşünüyorum 🙂 Düşüncelerimiz neredeyse aynı.

Ohoo tesadüfen 3 kişi oluştuk bile. Zorlasak forumdan 30-40 kişilik ekip çıkacak galiba. Olmadı tek tek uğraşacağımıza harbiden birlik olup ortak bir proje başlatalım. Tamam gidip de GTA V yapamayız belki ama hikayesi güzel, şöyle Mafia 2 tadında oyun yaparızdır herhalde.😀

Yalnız hakikaten yattı bak bu iş kafama. Gidip başka şirketlerde patron dırdırı çekeceğimize kendi işimizin patronu oluruz.🤔 (Evet biraz çabuk gaza geliyorum😄) Neyse hazır gaza gelmişken ben derse başlayayım.😀

Sınavlara çalışmam gerekirken Python çalışıyorum.
Lanet olsun. Umarım içimdeki bu hırs asla sönmez. Bu hırs bana dünyayı değiştirecek bir program bile yazdırır. Eğer sönmeyecekse ve okulu bırakıp Bill Gates olabileceksem evet, bu sınav döneminden düşük almayı göze alabilirim.
Hiç bekleme. Ben yöneldim bile ve geçmişte yönelmediğim her saniyeye lanet ediyorum. Çok hızlı oğreniliyor.

Sosyal olarak dibe vurmuşsanız tam zamanı hem de. (Dibe vurmadım ama üzüldüğüm bir olay oldu, dibe vursam belki de çoktan Bill Gates olmuştum.)

Geri
Yukarı