Neo Forza RAM nasıldır?

r.yasar10

Megapat
Yer
Ege Bölgesi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar elimde Ballistix BLS8G4D30AESBK tek modül 8 GB RAM mevcut. Bunun yanına bir RAM ekleyip 16 GB Dual Channel yapmak istiyorum ancak Neo Forza diye bir marka aklımı karıştırdı. Bütçem fazla olmadığı için alttaki 2 model arasında kaldım. Ancak sadece Neo Forza ile CL değerlerim aynı. Almalı mıyım yoksa RAM elimde patlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ramler sizce sıkıntı yaratır mı. ?

Diğeride bu arkadaşın konusunda ki marka

Son düzenleme:
Bu Ramı alacak yada düşünen arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirsiniz şahsen kendim 2x8 16 gb dual olarak kullanıyorum bence yılın en fiyat performans Ram ı kendisi tipi olsun performansı olsun 10 numara CL15 olması cabası herkes Corsair cl16 ram a fazlasıyla para veriyor Forza al geç ram a zaten OC atmak mantıklı değil.

Bu RAM'ı alacak ya da düşünen arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirsiniz şahsen kendim 2x8 16 GB Dual olarak kullanıyorum bence yılın en fiyat performans RAM'ı kendisi tipi olsun performansı olsun 10 numara CL15 olması cabası herkes Corsair CL16 RAM'a fazlasıyla para veriyor Forza al geç RAM'a zaten OC atmak mantıklı değil.

Merhabalar, arkadaşıma Ryzen APU sistem topluyoruz. Neo Forza RAM'ler Ryzen ile sıkıntısız çalışıyor mu? İnternette aradım ancak bu konuyla alakalı hiçbir bilgiye rastlamadım.

1 Aydır 16 GB kitini kullanıyorum Neo Forza markasını AM4 platformunda, anakart olarak da Gigabyte B450M GAMING tercih ettim, yaptığım tek şey BIOS ayarlarından XMP profilini devreye sokmak oldu, (her ne kadar APU kullanmasam da) Ryzen serisi ve kullandığım anakart ile herhangi bir uyumsuzluk yaşamadım, fiyatına göre ise verdiği performans gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı