Neoliberalizm gerçekleri

Konsepti anlayabilmenizi beklemiyordum zaten. Bilim kartı da geldi Serbest piyasa teorisini ben mi uyduruyorum hocam? Fizibilite raporu ne demek en azından ona bakıverin. Adam baya girişimcilerin girişimcilerin zaten düşünmesi gereken şeylerle serbest piyasayı eleştiriyor. Ne alakası var, siz ne yaşıyorsunuz? @283156 hocam neyse, ileride umarım çiftçiliğinizi kurar ticarete atılırsınız, ekonomi nasıl dönüyormuş kendiniz deneyimlersiniz.

İyi forumlar ikinizi de

Son düzenleme:
Liberalizm sadece ekonomiyle alakalı değildir özgürlükle de alakalıdır.

Hem yazdıklarım siliniyor diye ağlıyorsun hem de liberalizme saldırıyorsun. Senin ifade özgürlüğün için bile savaşacağız biz merak etme liberalizm budur çünkü.

İsveç, 19. yy.lerde laissez faire'ye geçti. Anders Chydenius kimmiş araştırabilirsiniz, İsveç'in Adam Smith'i denilebilir. 1809 Devrimine bakabilirsiniz. Lars Johan Hierta kimmiş bakabilirsiniz.

Almanya ordoliberal bir ülkedir. Ordoliberalizmin çıktığı topraklar liberal değilmiş(!) Turgut Özal dönemi de neoliberal değil, ordoliberal dönemidir.

Son düzenleme:
Ben kendimi inzivaya cekmek istiyorum, hatta basit bir hayati olan ciftci olmak isterdim. Stresten, para kazanma kaygilarindan uzak, insanlardan uzak bir hayat.
Mandıra filozofu gibi olmak, var bir hayalimiz

Öte yandan göllerin vs. durumu var.
Hocam bu durum nedir?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…