Neovim 'vim-jedi' pluginde "jedi-vim requires Vim with support for Python 3" hatası

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

Neovim'e 'vim-jedi' plugini kurdum fakat .py uzantılı dosyayı açtığımda aşağıdaki hatayı veriyor. Nasıl çözerim?

[CODE lang="python" title="vim-jedi hata"]function jedi#init_python[11]..<SNR>60_display_exception işlenirken hata tespit edildi:
satır 19:
Error: jedi-vim failed to initialize Python: jedi-vim requires Vim with support for Python 3. (in function jedi#init_python[4]..<SNR>60_init_python, 4. satır)[/CODE]

Merhabalar.

Neovim'e 'vim-jedi' plugini kurdum fakat .py uzantılı dosyayı açtığımda aşağıdaki hatayı veriyor. Nasıl çözerim?

[CODE lang="python" title="vim-jedi hata"]function jedi#init_python[11]..<SNR>60_display_exception işlenirken hata tespit edildi:
satır 19:
Error: jedi-vim failed to initialize Python: jedi-vim requires Vim with support for Python 3. (in function jedi#init_python[4]..<SNR>60_init_python, 4. satır)[/CODE]
jedi-vim'i kullanmak için Python 2.7 sürümünden üst bir Python sürümü ile derlenmiş Vim'e ihtiyacın var, normalde destek için python2-jedi paketi vardı ancak kaldırılmış.

AUR'da python2-jedi var ancak onun da bazı bağımlılıkları depodan kaldırılmış.

Neovim ile alakalı bir sorun, Vim'de çalışıyor bu arada.
1650296330127.png

Bir çözümü yok mu yani?

Çok bilgim yok, paket yöneticisi yerine plugini başka bir yerden kurabilirsin, neovim'i kendin derlemeyi deneyebilirsin.
vim-jedi'yi init.vim dosyasının içine:

Plug 'davidhalter/vim-jedi'

Yazdım sonra neovim'e girip :PlugInstall yazdım.

Merhabalar.

satır 19:
python3 dosyasını python olarak linkledin mi ? Birde pip ile jedi'yi yüklemen gerek.

Geri
Yukarı