Nepton 120XL Sıvı Soğutma %100'de Çalışması

• Konuyu başlatan CMST
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 3B
Sesi sizi rahatsız etmiyor ise, fanın %100'de çalışmasından çekinmeyin, varsın çalışsın. Ama önerim, madem kontrol edebiliyorsanız biraz düşürün yine de.
Sıvının dökülmesinden de hiç korkmayın. Soğutucu içerisinde saf su, yani iletken olmayan sıvı bulunur. Ben o sıvıyla sistemi yıkıyorum (y)

Aman hocam millet şimdi yanlış anlar pc enejiliyken yıkamaya kalkar :D sonra adile naşit gibi gitti ye bağlar :D

@Heimatlos, saf su ile varsın 24 saat yıkasınlar ,bir şey olmaz. Tabi normal suyla yıkayıp gittiiii gitti gitti'ye bağlamak da :D

@CMST, Sizin soğutucunun max pompa devri kaçdı? Bakmaya üşendim açıkçası.

@er36po Hocam, 2800 RPM
Untitled.png

2800 RPM ve gelen ses sizi rahatsız etmiyor mu? Aynı durum bende de vardı size geçen mesajımda bahsettiğim gibi. Ben Cha Fan1'e bağladım ve Asus Fan Exper 3 ile kontrol ediyorum. Turbo modda 1100-1200 RPM arası takılıyor. Boşta işlemci sıcaklığı da 28-30 derece arası. Sorunuz neden %100 de çalışıyor ise anlattığım gibi yaparsanız çözüm olabilir. Bu durumdan şikayet etmeyip sese de aldırış etmiyorsanız varsın %100 de çalışsın :D

Sorun yok, keyfinize bakın.
Benim pompalar max 5.000, ben 4 bin devirde çalıştırıyorum. Pompaları normal fanlar gibi düşünmeyin. Normal fanlar yüksek RPM'de boşta döndüğü için hem çok ses yaparlar hem de bozulma riskleri var, ama pompalarda sıvı yükü olduğundan, yüksek devirde olsalar bile fazla ses yapmazlar.

Pompaları, siz ancak boşta (susuz diyelim) çelıştırırsanız çok çabuk bozabilirsiniz. Yani sadece sıvı olmadan çalıltırmayın yeter.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı