Ryzen 5 2600 için Nepton 120XL Sıvı Soğutma uygun mu?

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar Ryzen 5 2600 işlemci ve MSI B450M GAMING Plus anakart kullanıyorum. Üzerinde işlemcinin stock fan takılı. Sanırım işlemcinin turbo modları falan varmış. Bu konuda çok cahilim. Aydınlatmanızı da rica ediyorum. Overclock falan yapmaya kalktığımda stock fan yeterli gelir mi? Çünkü arkadaşım eski kullandığı sıvı soğutmayı sana vereyim diyor, 50 TL'ye al git diyor.

Cooler Master Nepton 120XL model sıvı soğutmayı vermek istiyor sizce işimi görür mü?

Sıvı soğutmalarda bakım vs. gerekiyor mu bilmiyorum ancak çok uzun süre kullanıldıysa alma derim. Geçen burada birisi sıvı soğutma yüzünden anakartını yakmıştı sanırım. Ve bilmiyorsan overclock yapma bence. Çok FPS fark etmez.

Arkadaşlar Ryzen 5 2600 işlemci ve MSI B450M GAMING Plus anakart kullanıyorum. Üzerinde işlemcinin stock fan takılı. Sanırım işlemcinin turbo modları falan varmış. Bu konuda çok cahilim. Aydınlatmanızı da rica ediyorum. Overclock falan yapmaya kalktığımda stock fan yeterli gelir mi? Çünkü arkadaşım eski kullandığı sıvı soğutmayı sana vereyim diyor, 50 TL'ye al git diyor.

Cooler Master Nepton 120XL model sıvı soğutmayı vermek istiyor sizce işimi görür mü?

Arkadaşın seni sevmiyor galiba kazıklamaya kalkmış olabilir dikkat et.
AM4 soket desteği yok onun eski bir sıvı soğutucudur. Bence arkadaşlığını tekrar bi gözden geçir...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı