Nereden geldiğini anlamadığım yanık kokusu

Malekith

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarı açınca bir yerden yanık kokusu geliyor ama neredi bir türlü anlamıyorum, bu kokuyu almak için bilgisayara bayağı yaklaşmam gerekiyor hatta kasamın kapağı yok kadamın içine sokmam gerekiyor burnumu o kadar yakın. Bu kokuyu aldıktan sonra PSU fanına baktım çalışmıyordu ama PSU sıcakta değildi, PSU fanı çalışmazsa bu koku mümkün mü? Sonra diğer bileşenlere baktım onlarda sıcak değildi ve dedigim gibi kokuyu almak için çok dibine girmek gerekiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı açınca bir yerden yanık kokusu geliyor ama neredi bir türlü anlamıyorum, bu kokuyu almak için bilgisayara bayağı yaklaşmam gerekiyor hatta kasamın kapağı yok kadamın içine sokmam gerekiyor burnumu o kadar yakın. Bu kokuyu aldıktan sonra PSU fanına baktım çalışmıyordu ama PSU sıcakta değildi, PSU fanı çalışmazsa bu koku mümkün mü? Sonra diğer bileşenlere baktım onlarda sıcak değildi ve dedigim gibi kokuyu almak için çok dibine girmek gerekiyordu.
Kuvvet ihtimal psu dan kaynaklıdır.

Başka bir kokuyu yanık kokusuyla karıştırıyor olabilir misiniz?
Kabloları da kontrol edin, tek tek söküp koklayın, kablolardan geliyor olabilir.
Evet tamda aklımdan kablolar geçiyordu, akşam durumuna bakacağım. Yanık kokusu gibi mi emin olamadım aslında çok hafif bir koku ve bilgisayarı kapatınca ortaliktan kayboluyor kısa sürede. Gerçek bir yanık olsa bir süre orada durması gerekirdi diye düşünüyorum.
Evet sorun PSU'dan kaynaklanıyor buna kesin olarak eminim artık sanırım, bilgisayarı açıp kapatıyorum PSU'dan sürekli bir diiit sesi geliyor çok ince, kapalıyken fişi çekiyorum ve o diit sesi 3 saniye içinde azalarak duruyor. Yeni bir PSU alma zamanı gelmiş anlasılan, F.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı