Kasadan yanık kokusu geliyor

sert3x

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar,

Ekran kartımın macununu yeniledim ve kasaya tekrar taktım çalıştırdım. Bilgisayardan çıt diye ses geldi açılmadı güç kaynağının fişini çektim ekran kartını çıkardım, RAM'in bir tanesini çıkardım tekrar denedim açılmadı. Anakart pilini çıkardım yine aynı. Daha sonra güç kaynağının kablolarını çıkardım tekrar taktım yine aynı oldu. İşlemciyi çıkardım her şeyi çıkardım. Anakartı tek çalıştırdım ve güç kaynağının 24 pin anakart girişinden çok hafif duman ve çıt diye ses geldi direkt kabloları çıkardım yine daha sonra taktım anakart kendini açtı işlemciyi falan hepsini taktım sorunsuz çalışıyor sizce ne olmuş olabilir? İleride ne tür sorunlar karşılaşabilirim?

Güç kaynağı 700W OCZ +80 Plus.
Anakart B550 Tomahawk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontrol ettim voltaj kısmında şu an bir sorun yok.
E tamam o zaman her şeyi kontrol etmişsiniz. Muhtemelen sorun yoktur anlık olarak bir sorun oluşmuştur. Bu arada merak ettiğim bir şey var. Güç kaynağında cam sigorta veya diğer türlerde bir sigortaya rastladınız mı? Yani bilgi amaçlı soruyorum sigorta koymuşlar mı?

E tamam o zaman her şeyi kontrol etmişsiniz. Muhtemelen sorun yoktur anlık olarak bir sorun oluşmuştur. Bu arada merak ettiğim bir şey var. Güç kaynağında cam sigorta veya diğer türlerde bir sigortaya rastladınız mı? Yani bilgi amaçlı soruyorum sigorta koymuşlar mı?

Sigorta vardı.Güç kaynağı aşırı gerilim, aşırı akım, aşırı sıcaklık, aşırı yük ve kısa devre korumalarına sahip. Eski bilgisayarımdan çıkarmıştım kısa devre olunca kendini açmıyor. Burada sanırım yine kendini açmadı fakat kısa devre sorunu gibi bir durum olmamıştı ayrıca çıt diye ses ve duman çıkması, her şeyin çalışmaya devam etmesi ilginç.

Sigorta vardı. Güç kaynağı aşırı gerilim, aşırı akım, aşırı sıcaklık, aşırı yük ve kısa devre korumalarına sahip. Eski bilgisayarımdan çıkarmıştım kısa devre olunca kendini açmıyor. Burada sanırım yine kendini açmadı fakat kısa devre sorunu gibi bir durum olmamıştı ayrıca çıt diye ses ve duman çıkması, her şeyin çalışmaya devam etmesi ilginç.
Anladım hocam teşekkürler. Şimdi duman çıkmasını kısa devre ile plastikler erimiştir falan diyeceğim ama koruma varmış. Ayrıca ölçmeyi bildiğiniz için açıp bakmışsınız bir sorun olmamış. Ben de şaşırdım, ilginç. Sonuçta çalışıyor, sorunlu bir devre elemanı yoksa kullanılmaya devam edilebilir bence. Çok kafanıza takılırsa elektrik forumları var. İsim veremiyorum internette araştırırsanız bulabilirsiniz ben isim verince ban yemiştim. Orada benim de üyeliğim var, bilgili insanlar var orada yardımcı olurlar. Forumu teyit etmek isterseniz arama kısmına benim ismimi yazın. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı