Nero HDD ile DVD'ye Yazım Hızı Sorunu

Alifilan

Hectopat
Daha fazla  
Aynı anda farklı verileri farklı DVD'lere yazdırırken SSD ile aynı anda performans düşmeden (deneyebildiğim belki daha üstü de olabilir) 5 yazım işlemi yapılırken bu durum HDD'de maksimum 2 oluyor. Daha fazlasında süre uzuyor. Bunun nedeni nedir ?( Kullandığım program nero.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal, sonuçta okuma yazma hızları SSD ile HDD arasında uçurum var. Sen mekanik okuma kafası olan bir diskte aynı anda 5 farklı okuma/yazma işleminden bahsediyorsun. Bu bir sorun değil.

Aynı hdd den 125mb ile kopyalama yapabiliyorum bana mantıksız gelen bu neden 2 dvd den sonra hız düşüsüne neden oluyor ? Sonuçta dvd maximum 22mb çekebiliyor.

Aynı hdd den 125mb ile kopyalama yapabiliyorum bana mantıksız gelen bu neden 2 dvd den sonra hız düşüsüne neden oluyor ? Sonuçta dvd maximum 22mb çekebiliyor.
Zira sistem mekanik. SSD'deki gibi dijital değil. Bir kafaya birden fazla iş yaptırmak istiyorsun. Şöyle düşün. Bu kafayı iki işte hem okuma hem de yazma için kullanıyorsun. Toplam iş sayısı o kafa için (sistem çalışmasını saymazsak) 4 oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı