NES Oyun Tavsiyesi

Bir ara merak salmıştım. Futbol oyunu vardı bir tane kaptan majid miydi neydi bulamadım. Daha geriye Atari 2600lere kadar indiğim oldu. Ama çabuk sıkılıyorsunuz. En iyisi MAME.

Bir ara merak salmıştım. Futbol oyunu vardı bir tane kaptan majid miydi neydi bulamadım. Daha geriye Atari 2600lere kadar indiğim oldu. Ama çabuk sıkılıyorsunuz. En iyisi MAME.
Atari 2600'de bir E.T oyununu oynayın hocam :D Bu oyun yüzünden bugün Cyberpunk 2077, GTA 5, RDR 2 gibi oyunlar asla olmayacaktı belki de.

Efsanedir elbette. Çok Atari 2600 oyunu oynadım ama E.T. önüme gelmedi pek. E.T. Atari 3600 olabilir mi ya?
E.T zamanında tüm oyun sektörünün çökmesine sebep olmuş berbat bir oyun hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada anlatıyorlar her şeyi.

Atari 2600'de bir E.T oyununu oynayın hocam :D Bu oyun yüzünden bugün Cyberpunk 2077, GTA 5, RDR 2 gibi oyunlar asla olmayacaktı belki de.
E.T aslında o kadar kötü bir oyun değil diye düşünüyorum, yani çok kötü bir oyun evet fakat Atari 2600'ün içinde E.T'den kötü onlarca oyun var.
E.T'nin kötü olmasının sebebi zamanında yüksek fiyata satılmasından ve abartılı reklamlar yapılmasından kaynaklanıyor.

E.T aslında o kadar kötü bir oyun değil diye düşünüyorum, yani çok kötü bir oyun evet fakat Atari 2600'ün içinde E.T'den kötü onlarca oyun var.
İşte E.T gibi bir sürü kötü oyun yüzünden piyasaya çöküşe sürüklendi. Sonra fırsat bu fırsat diyen Nintendo çıkardı Super Mario serisini yürüdü gitti :) Aslında Mario sayesinde oyun sektörü yeniden canlandı. Nintendo'nun getirdiği sertifika sistemi sayesinde kötü oyunlarında önüne geçildi.

E.T'nin kötü olmasının sebebi zamanında yüksek fiyata satılmasından ve abartılı reklamlar yapılmasından kaynaklanıyor.
Ve oyunu kimsenin anlamaması. :)
Hatırladığıma göre 5 haftada geliştirilmişti.

Geri
Yukarı