Neshta.A İllet Virüs

ceboreiz

Hectopat
Herkese hayırlı Ramazanlar, hayırlı akşamlar.

Görselde göründüğü üzere Windows Defender Neshta.A adlı bir çok virüs algılıyor ve işlem olarak temizle, kaldır vb. dememe rağmen tekrar tekrar yine buluyor. AVG'nin bu virüs için paylaştığı yazılımıda yaptım fakat defenderda bir türlü gitmiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

İllet.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender silemiyorsa biz de silecek yazılımlar kullanarak silmeyi deneyebiliriz :)

Zamanında hazırladığım aşağıdaki rehberdeki tüm adımları uygulayın.

İşe yaramazsa beni konuya etiketleyip yazın.

Kaspersky Rescue Disk'i indirip bir USB'ye yazdir. Daha sonra PC'yi o USB'den baslatip bilgisayari tarat. Bu arada bilgisayari gece moduna alabilir misin? Bakarken tilt oldum. 😡
Reis daha önce hiç gece modunda kullanmadım :) Açıkçası nerede nasıl açılıyor onu dahi bilmiyorum :/
Defender silemiyorsa biz de silecek yazılımlar kullanarak silmeyi deneyebiliriz :)

Zamanında hazırladığım aşağıdaki rehberdeki tüm adımları uygulayın.

İşe yaramazsa beni konuya etiketleyip yazın.
Teşekkürler reis hemen deniyorum.

Reis daha önce hiç gece modunda kullanmadım :) Açıkçası nerede nasıl açılıyor onu dahi bilmiyorum :/
Sol alttaki Windows logosuna tiklayip Ayarlar secenegine tikla, daha sonra Kisisellestirme secenegine tiklayip Renkler bolumunde zaten ilk secenek Renginizi secin olur, ordan Koyu'yu secin.

Maalesef :( Kaspersky taramasıda yaptım yok gitmiyor hep aynı.
Reddit'te simdi baktim virus hakkinda .exe dosyalarina kendisini injekte ettigi icin sisteme kalici hasar verdigini soyluyorlar. Executable yani .exe olmayan dosyalarini yedekleyip bilgisayara format atabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reddit'te simdi baktim virus hakkinda .exe dosyalarina kendisini injekte ettigi icin sisteme kalici hasar verdigini soyluyorlar. Executable yani .exe olmayan dosyalarini yedekleyip bilgisayara format atabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son çare öyle yapacağım ya teşekkürler..

Geri
Yukarı