Çözüldü NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mjollnir

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
SMMM
Saldırganlar www.google.com üzerinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler, mesajlar veya kredi kartları).

NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
Subject: www.google.com.tr
Issuer: ESET SSL Filter CA
Expires on: 27 Eki 2030
Current date: 16 Mar 2021

Arkadaşlar Sosyal'de bu sorun ile ilgili konular var ancak çözümü bulunamamış. Bir kişi format ile çözmüş. Ben ofiste kullandığım bilgisayarımda bu sorunu yaşıyorum.

(Tarih-Saat ile ilgili bir sıkıntı yok.)

-Bütün tarayıcılarda geçerli olan sorun: adres çubuğundan arama yapılamıyor.
-Bazı sosyal ağlara kullanıcı girişi yapılamıyor. Denediklerim: BeIn Connect, Netflix, Exxen, Prime.
-Linklere tıklayınca sayfada aynı hatayı veriyor, sağ tıklayıp adresi kopyala dedikten sonra adres çubuğuna yapıştırmak gerekiyor açılması için.

Şu an bu sorunları yaşıyorum. Bilgisayara format atamam. Format atmam demek; tekrardan ağ bağlantısı ayarların yapılması, muhasebe programının kurulması vs. şeklinde ekstra maliyet sonuçları çıkacak demek. Format atılmadan bu sorun çözülemiyor mu?

Bu durum acele iş yaparken, iş arasında kafa dinlemek isterken veya arkada dizi-film-program açık kalmasını istediğim zamanlarda aşırı rahatsız ediyor.

chrome hatası.png

Gösterildiği gibi yaptım. Kullanıp sorun yaşadığım siteleri ekledim. Ancak;
-Bazı sosyal ağlara kullanıcı girişi yapılamıyor. Denediklerim: BeIn Connect, Netflix, Exxen, Prime.
-Linklere tıklayınca sayfada aynı hatayı veriyor, sağ tıklayıp adresi kopyala dedikten sonra adres çubuğuna yapıştırmak gerekiyor açılması için.
bu olaylar devam ediyor :(

Kullanıp sorun yaşadığım siteleri ekledim.
Siteler çözüldü mü peki?

Tarayıcı sıfırlamayı denemiş miydin?

Windows+R ile bunu yapıştır çıkan pencereye:
%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\

Default olanı backup yap, sonra tarayıcını yeniden başlat. Tarayıcı güncellemesi varsa, yap. Ek olarak Chrome'u sıfırla. Parolaların gideceğini de biliyorsun. Ona göre işi yap.

Siteler çözüldü mü peki?

Tarayıcı sıfırlamayı denemiş miydin?

Windows+R ile bunu yapıştır çıkan pencereye:
%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\

Default olanı backup yap, sonra tarayıcını yeniden başlat. Tarayıcı güncellemesi varsa, yap. Ek olarak Chrome'u sıfırla. Parolaların gideceğini de biliyorsun. Ona göre işi yap.
Daha önce sıfırlamayı denedim. Maalesef işe yaramıyor.

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings dizinindeki ProxySettingsPerUser değerini 1 yap.
Mesai bitti :) yarın sabah deneyeceğim. Bilgi geçerim.
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings dizinindeki ProxySettingsPerUser değerini 1 yap.
İşe yaradı. :) Teşekkür ederim nokta atışı çözüm için. 👍

Son düzenleme:
bu sorunu çözüyor evet ama bilgisayarı her kapatıp açtığımda bu ayar varsayılana geri dönüyor. bunu otomatize edemiyor muyuz? yapabiliyorsak nasıl yaparız?

Yeni konular

Geri
Yukarı