Net Stajyer Maaşı Nedir?

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Asgari ücretin %30'u kadar ücretin (421 TL) stajyere ödeme yapılacağı biliniyor. Ayrıca bu sene 280 TL de devlet katkısı olacakmış. 280 TL, bu 421 TL'ye dahil mi, yoksa biz toplamda 700 TL mi alacağız? Kafam karıştı bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur. Teşekkürler. :)

Malesef bu devirde bırakın para almayı para almayacağım sadece staj yapmak istiyorum, işi öğrenmek istiyorum diyorsunuz yine sizi almıyorlar. Ben para almayı çoktan geçtim ama o da yok. :(

Hocam 700₺ kim kaybetmiş stajyer bulsun? :D

Not: Şimdi araştırdım. Olay aşağı yukarı tahmin ettiğim gibiymiş :)

Her neyse, eğer iş yerinde 20 kişiden az var ise devlet 280₺ veriyor iş yerine. Eğer iş yerinde 20 kişiden fazla var ise 140₺ veriyor iş yerine. Bu iş yeri geri kalan parasını kendisi veriyor. Yani toplam 421₺. Yalnız net bu miktar alamayabilirsiniz. Şöyle oluyor okula veya iş yerine gitmeyince devlet vereceği paradan kesinti yapıyor. Diğer yandan bu devletin katkısı 2017 sonuna kadar. Ondan sonra ne olacağı tam belli değil. Yılbaşı olduğu zaman sıkıntı olacak. Ondan sonra devlet iş yerine hiç para vermeyebilir. Yani desteği kesebilir veya devam edebilir. O güne kadar net bilgi yok. Eğer devlet iş yerine destek yapmazsa o 421₺ bile bulamayabilirsiniz.

Sizin sorunuza gelecek olursak devletin vereceği para o 421₺ dahil.

Son düzenleme:
Çalışan ne alıyor ki stajer alsın maalesef.
Stajer Fransızcadan geliyordu galiba. Çaliş çaliş çaliş , para yoğ [emoji1]
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı