net.tr mi, .com.tr mi, yoksa .org.tr mi alınmalı?

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Google Domains satılınca METUnic adlı domain sağlayıcısı buldum. Google Domains'ten aldığım domain ile blog&forum tarzı (Technopat gibi, hem forum, hem de haber sitesi) içerikler yayınlıyorum. .com.tr, .net.tr ve .org.tr uzantıları artık belgesiz olmuş. Ücretleri ise sudan ucuz. Sizce .net.tr mi, .com.tr mi, yoksa .org.tr mi almalıyım? Bu arada sitem öğrenci dostlarım hakkında olduğu için ilçemin milli eğitim müdürlüğüne sunacağım ve bakanlık desteği vs. olma ihtimali var. Bu yüzden buna uygun seçmeliyim.

Tamam, .net.tr alacağım. Teşekkürler. Bu arada moderatörlüğünüz hayırlı olsun @Eray T.
.net en uygunu olur dediğiniz şeyler için.

.net.tr olmak zorunda değil.
.net domain pahalı hocam. Tek Google Domains'te ucuzdu. Şimdi Google Domains satıldı. Bir de sadece Türkiye hedefim olduğu için .tr olmasını istiyorum.

Ben olsam .com.tr seçerdim.
Ticari amacım yok. Yine de olur mu .com.tr?

Google Domains satılınca METUnic adlı domain sağlayıcısı buldum. Google Domains'ten aldığım domain ile blog&forum tarzı (Technopat gibi, hem forum, hem de haber sitesi) içerikler yayınlıyorum. .com.tr, .net.tr ve .org.tr uzantıları artık belgesiz olmuş. Ücretleri ise sudan ucuz. Sizce .net.tr mi, .com.tr mi, yoksa .org.tr mi almalıyım? Bu arada sitem öğrenci dostlarım hakkında olduğu için ilçemin milli eğitim müdürlüğüne sunacağım ve bakanlık desteği vs. olma ihtimali var. Bu yüzden buna uygun seçmeliyim.
TürkTicaretten .com.tr alabilirsiniz

TürkTicaretten .com.tr alabilirsiniz
METUnic ucuzmuş. TürkTicaret kaç TL?

Baktım TürkTicaret'e, pahalı.

Neyse, ben yine de .net.tr alacağım. Milli eğitim müdürlüğünden siteme destek talep edeceğim çünkü. Ticari uzantı olması sıkıntı çıkarabilir.

Satın aldım .net.tr uzantısını.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı