Netac 240 GB SSD gözükmüyor

szcenyz

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Netac 240gb
2 gün önce, bilgisayarımı kullanırken bir anda dondu ve zannımca Windows çöktü. Tekrar açtığımda benden USB ile tekrar Windows yüklememi istedi, bugün birkaç saat önce yine Windows yükledik, fakat SSD'ye kuramadık, veri hatası veriyordu. HDD'ye kurup bilgisayarıma girdiğim zaman SSD gözükmüyor, disk yönetiminde.
Bilinmiyor ve başlatılmamış olarak gözüküyor. Diski başlat diyebiliyordum, orada da yine veri hatasıyla karşılaştım. Hiçbir şekilde SSD'yi kuramadım, CMD'den Diskpart'ta gözüküyor şu anda ama hiçbir şekilde bir şey yapamıyorum. SSD gözükmüyor, ne olmuş olabilir? Şu anda Low Level Format tool ile formatlıyorum SSD'yi içinde virüs varsa temizlensin diye.

Ne yapabilirim? Low Level Format Tool işime yarayacak mı yoksa SSD yandı mı?

2 gün önce, bilgisayarımı kullanırken bir anda dondu ve zannımca Windows çöktü. Tekrar açtığımda benden USB ile tekrar Windows yüklememi istedi, bugün birkaç saat önce yine Windows yükledik, fakat SSD'ye kuramadık, veri hatası veriyordu. HDD'ye kurup bilgisayarıma girdiğim zaman SSD gözükmüyor, disk yönetiminde.
Bilinmiyor ve başlatılmamış olarak gözüküyor. Diski başlat diyebiliyordum, orada da yine veri hatasıyla karşılaştım. Hiçbir şekilde SSD'yi kuramadım, CMD'den Diskpart'ta gözüküyor şu anda ama hiçbir şekilde bir şey yapamıyorum. SSD gözükmüyor, ne olmuş olabilir? Şu anda Low Level Format tool ile formatlıyorum SSD'yi içinde virüs varsa temizlensin diye.

Ne yapabilirim? Low Level Format Tool işime yarayacak mı yoksa SSD yandı mı?

SSD arızalanmış olabilir. Formattan sonrada başlamaz ise garantisi varsa gönderin.

Hddscan programı ile inceledim, herhangi bir şekilde problem bulamadı.

İzlediğim bir çözüm videosunda, buradan formatlayın deniyordu ve denedim,

Bu sefer de bad blocks found diyor ve sürekli artıyor, status yerindeki yüzdelik kısım ilerlemiyor bile. Acaba programın sıkıntılı parça bulamamasından, fiziksel bir problem olabilir mi?

Geri
Yukarı