Netac N535s CrystalDiskMark sonuçları

neoyahu

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Netac N535s 480 GB SSD
Anakart
Biostar B450MH AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
Merhaba arkadadaşlar, aşağıda ekte belirttiğim gibi SSD sonuçlarım gözüküyor. SSD modelimi aşağıya bırakıyorum. Sizce değerler ne durumda? Ocak 2020'den beri aktif şekilde kullanmaktayım. Son 4 veya 5 ay içerisinde benim gözümde eskisi gibi hızlı değil ve değerler bana çok anormal geldi. Bu konularda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi gerçekten kafam çok karıştı M.2 SSD'ye geçme fikri var ama bilgili birinden yardım almak daha iyi sanırım.
Netac N535s 480 GB SSD (540 MB okuma / 490 MB yazma) HDSSD00480NTC104.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nin cidden sıkıntıları var gibi gözüküyor. Yazma hızları ve okuma hızları hiç normal değil. CrystalDiskInfo indirip SS atar mısınız?
Buyrun hocam.Düz 64 bit olanı açtım.Detay isterseniz atabilirim herhangi bir şey hakkında.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    65,7 KB · Görüntüleme: 24
Netac SSD'ler kronik sorunlu oluyor bende N600S kullanıyorum benimki de sorunlu ama şu modeli öneririm kendim kullanıyorum baya baya iyi bu fiyata başka bu özelliklerde M.2 bulmanız imkansız hatta bu fiyata 256GB SATA SSD satıyorlar.

Buyrun hocam. Düz 64 bit olanı açtım.
Şu konudaki işlemleri uygular mısınız, şu an bir şey anlaşılmıyor verilerden.

Tekrardan attım.
Şu konudaki işlemleri uygular mısınız, şu an bir şey anlaşılmıyor verilerden.

Dosya Ekleri

• 1PNG.PNG
    1PNG.PNG
    65,9 KB · Görüntüleme: 26
  • 2.PNG
    2.PNG
    65,3 KB · Görüntüleme: 26
Anladığım kadarıyla SSD'de Bad Block dediğimiz ölü bloklardan oluşmuş ve bunların bazıları yedekleriyle değiştirilmiş. Bu SSD'nin yavaş yavaş ölmeye başladığını işaret eder genellikle. Hız testinin sonuçları da pek iç açıcı olmadığı için yakın zamanda SSD'yi değiştirmenizi öneririm.

Anladığım kadarıyla SSD'de Bad Block dediğimiz ölü bloklardan oluşmuş ve bunların bazıları yedekleriyle değiştirilmiş. Bu SSD'nin yavaş yavaş ölmeye başladığını işaret eder genellikle. Hız testinin sonuçları da pek iç açıcı olmadığı için yakın zamanda SSD'yi değiştirmenizi öneririm.
Sağolun hocam bilgilendirme için.Disk listenize göz atıyorum şuan sanırım bana M2 SSD gerekiyor.1000 TL'ye yakın bütçem var üstüne ekleme yapmaya çalışacağım.Önerinizin varsa 480 500 GB'lık modellerden göz önünde bulundurmak isterim.

@neoyahu
Anladım, bunun için yeni konu açıp beni etiketlerseniz yardımcı olurum. Forum kuralları gereği konunun dışına çıkan soruları cevaplayamıyorum. Açtığınız konuda anakart modelinizi de belirtmeniz iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı