Netflix Netflix siyah ekran sorunu

Mimar_Temelius

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Netflix Windows uygulaması üzerinden içerik izlemeye çalıştığımda filmler açılıyor ama sonra oynatılırken bir iki saniye siyah ekran geliyor sonra düzeliyor bir süre sonra yeniden siyah ekran oluyor. Windows sürümü ve uygulama güncel, dizüstü bilgisayardan kullanıyorum ekran kartı driverlarını silip yeniden yükledim HD Graphics'den ayarlarla oynadım denedim düzelmedi, varsayılan ayarları denedim düzelmedi, uygulamayı sıfırladım ama düzelmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Chrome kullanıyorsanız, yeniden denemeden önce gereksiz eklentileri devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Chrome'da eklentileri devre dışı bırakmak için:

1. Chrome'daki Adres Çubuğunda, chrome://extensions yazın.
  2. Uzantılar listesinde, hali hazırda etkin olan uzantıları devre dışı bırakmak için iki durumlu düğmeyi kullanın (etkin olan uzantılar için iki durumlu düğme mavi renkte görüntülenir).

Not:

Chrome Uygulamaları altında listelenen uzantıların devre dışı bırakılması gerekmez.
  3. Netflix'i tekrar deneyin.

Bu adımlar ile sorununuz çözülürse, hangi uzantının Netflix web sitesinin doğru bir şekilde çalışmasını engellediğini görmek için uzantıları tek tek etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. Denemenizi tavsiye ederim.
Kaynak: Netflix

Chrome kullanıyorsanız, yeniden denemeden önce gereksiz eklentileri devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Chrome'da eklentileri devre dışı bırakmak için:

1. Chrome'daki Adres Çubuğunda, Chrome://extensions yazın.
  2. Uzantılar listesinde, halihazırda etkin olan uzantıları devre dışı bırakmak için iki durumlu düğmeyi kullanın (etkin olan uzantılar için iki durumlu düğme mavi renkte görüntülenir).

Not:

Chrome Uygulamaları altında listelenen uzantıların devre dışı bırakılması gerekmez.
  3. Netflix'i tekrar deneyin.

Bu adımlar ile sorununuz çözülürse, hangi uzantının Netflix web sitesinin doğru bir şekilde çalışmasını engellediğini görmek için uzantıları tek tek etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. Denemenizi tavsiye ederim.
Kaynak: Netflix.

Cevabınız için teşekkür ederim ama maalesef sorunu Windows 10 uygulaması kullanırken yaşıyorum. Chrome'da bir sıkıntım yok.

Cevabınız için teşekkür ederim ama maalesef sorunu Windows 10 uygulaması kullanırken yaşıyorum. Chrome'da bir sıkıntım yok.
Hocam buraya bakmanızda fayda var.

Ek bir çözüm olması açısından: Başlat'a tıklayın ve Netflix yazın, ardından çıkan Netflix uygulamasına sağ tıklayıp ayarların olduğu bölümü girin ve uygulamayı sıfırlayın. Sosyal'de baktığım kadarıyla daha önce benzer bir sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü böyle bulmuşlar.​

Ek bir çözüm olması açısından: Başlat'a tıklayın ve Netflix yazın, ardından çıkan Netflix uygulamasına sağ tıklayıp ayarların olduğu bölümü girin ve uygulamayı sıfırlayın. Sosyal'de baktığım kadarıyla daha önce benzer bir sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü böyle bulmuşlar.​

Sağ olun ama bunu da denedim olmadı.
Evet arkadaşlar neredeyse bir aydır çözemediğim sorunu bugün çözdüm. Son bir çare Windows ayarlarında gezerken grafik yazdım belki alakalı bir ayar vardır diye sonra grafik performansı tercihi diye bir yer çıktı oradan evrensel uygulama yerine basıp Netflix'i seçtim ve ekle dedim. Oradan da seçeneklerden yüksek performans seçeneğini işaretledikten sonra film dizi oynatırken olan bu siyah ekran sorunum kalktı. Yani galiba sorun HD Graphics'denmiş. Teşekkür ederim sizlere.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı