Netflix Netflix Standart Paketinde Görüntü Kalitesi Çok Kötü

RyseTheCrazy

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar Netflix'in standart planını kullanmaktayım ve 4 gündür görüntü kalitesi 1080 olmuyor, olsa bile aniden geri düşüyor hemen gerekli screenshotları göstereyim.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

İşte benim anlamadığım noktada burada. İnternetim 1080p'yi kaldırabilecek bir hız verebilirken ve televizyonum 1080p destekleyen bir 4K televizyonken nasıl oluyor da ben 1080 izleyemiyorum? Netflix Support'la görüştüm pek yardımcı olamadılar. Netflix'in sitesinden yürütme ayarını Yükseğe aldım. Ve hatta Google Chrome üzerinden Netflix 1080p uzantısını ekleyip görüntü kalitesini 1080'e aldım oldu fakat player ileriki görüntüleri yükleyemedi sanki İnternet hızım yetmiyormuş gibi. Yani Netflix'e bile 14 Mbps hız ulaşabiliyorsa nasıl Full HD olmuyor? Bilen varsa ilgilenebilir mi teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu sorunu Türkiye'de birçok kişi yaşıyor. Sorun büyük ihtimal ISP'den kaynaklı. Belki bandwidth throttling yapıyorlardır. Çünkü TT, Turkcell/SOL vs. kullanan bazı aboneler sorun yaşıyorken, bazıları sorun yaşamıyor. Şahsen öyle bir sorun yaşamıyorum.

İşin özeti bu olabilir:

b.png

Ethernet ile 45Mbps civarı, Router'a uzak kalan TV'den de 22Mbps civarı alabiliyorum. Görüntüde de bir sorun yok. TV'nin kumandasında Info tuşu varsa, Netflix'te içerik oynatırken ona basarak, anlık oynatılan değerleri ve kullanılan hızı görebilirsiniz.

fast.png

Fast.jpg
Türk Telekom kullanıyorum internet hızım 35 Mbps Netflix temel paket üyeliğim var donma kasma takılma kopma hiç bişey yaşamadım Samsung Tv, Asus Tablet, Asus Pc ve Lg Telefon hepsi ile izledim daha bir problem olmadı.

Türk Telekom kullanıyorum internet hızım 35 Mbps Netflix temel paket üyeliğim var donma kasma takılma kopma hiç bişey yaşamadım Samsung Tv, Asus Tablet, Asus Pc ve Lg Telefon hepsi ile izledim daha bir problem olmadı.
Temel Paket zaten HD desteklemiyor yoğunluğun olduğu saatlerde bende 480 izliyorum neyse umudumu kestim artık tek çözüm yoğunluğun olmadığı saatlerde izleyeceğim
Her ne kadar torrentçi olmasam bile Netflix'im iptal olduğu gün gidip 1080p blu-ray torrentleyeceğim plexten de tv ye aktaracağım artık tepemin tasını attırdı bu iss ler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı