Netflix'de Düşük İnternet Hızı Sorunu

Yiiiaaaa

Hectopat
Arkadaşlar evimizde Türk Telekom 25 Mbps internet var. Telefondan İnternet Hız Testi - İnternet Hızı Ölçme - Hızımı Test Et - TurkNet adresinden hız testi yapınca 21 Mbps indirme hızı 3.5 Mbps yükleme hızı ve 19 ms değerlerini alıyorum ve AKN kotamız daha dolmadı. Ancak Netflix uygulamasındaki hız testini uygulayınca 7.5 Mbps yükleme hızı ve 149 ms değerleri alıyorum. Paketim UHD olan paket olmasına rağmen dizileri filmleri 480P veya 720P'de ancak izleyebiliyorum. Sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden bende o paket'i kullanıyordum.
Başka bir cihazdan interneti kullanıyor musun?
Videoları 1080P yapınca videolar yeterince yavaş mı yükleniyor yoksa hiç yüklenmiyor mu?
Not: AKK dolmadığına emin misin çünkü o pakette AKK dolunca 8 Mbps oluyor.

Eskiden bende o paket'i kullanıyordum.
Başka bir cihazdan interneti kullanıyor musun?
Videoları 1080P yapınca videolar yeterince yavaş mı yükleniyor yoksa hiç yüklenmiyor mu?
Not: AKK dolmadığına emin misin çünkü o pakette AKK dolunca 8 Mbps oluyor.
Başka cihazlar bizim ağımıza bağlı, evet. Youtube den 4k video açınca hiç takılmadan izleyebiliyorum. AKN ye girmediğine de eminim biraz önce baktım 47 Gb daha var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı