Netflix'e yönlendirme butonu nasıl yapılır?

rups

Hectopat
Daha fazla  
Web sayfasında bir buton olacak, kullanıcı bu butona tıkladığında kullanıcı Netflix'e yönlendirilecek ve benim belirlediğim email ve şifre ile otomatik olarak giriş yapacak.

Amacı kullanıcının hesap bilgilerini görmeden Netflix'e giriş yapabilmesi olacak.

Bir alakası var mı bilmiyorum ama backend olarak Python (flask) kullanıyorum.

Birkaç gündür uğraşıyorum ama yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Pass, mailsiz giris icin session id vererek login edebilirsiniz kullaniciyi fakat guvenlik sebebiyle tarayicilar buna izin vermez. CORS yuzunden POST ile otomatik giris de yapamazsiniz. Custom browser yaparak bu is rahat cozersiniz diye dusunuyorum. (Netflix auth token vermiyor diye biliyorum token veriyorsa kolayca yapilabilir.)

Pass, mailsiz giris icin session ID vererek login edebilirsiniz kullaniciyi fakat guvenlik sebebiyle tarayicilar buna izin vermez. Cors yuzunden post ile otomatik giris de yapamazsiniz. Custom browser yaparak bu is rahat cozersiniz diye dusunuyorum. (Netflix auth token vermiyor diye biliyorum token veriyorsa kolayca yapilabilir.)

Netflix girişi cookie üzerinden sağlanıyor, auth token verilmiyor. Arkadaş da kullanıcı adına request yapamayacağı için bu zor.

Web sayfasında bir buton olacak, kullanıcı bu butona tıkladığında kullanıcı Netflix'e yönlendirilecek ve benim belirlediğim email ve şifre ile otomatik olarak giriş yapacak.

Amacı kullanıcının hesap bilgilerini görmeden Netflix'e giriş yapabilmesi olacak.

Bir alakası var mı bilmiyorum ama backend olarak Python (flask) kullanıyorum.

Birkaç gündür uğraşıyorum ama yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

@rups eğer hala vazgeçmediysen ve çözümü bulamadıysan sana şunu önerebilirim:
(not1:
*** Ne lokalde çalışan bir versiyonunu test ettim! (yani lokalde test etmedim!)
*** Ne de yayına alıp test ettim! (yani globalde de test etmedim!))

(not2:
*** Bilmiyorsan, Selenium; örneğin web için otomatik bir şeyler yapmak için kullanılır.
--- Mesela Instagram'a otomatik girmek için programa sen bir kez kullanıcı adını ve şifreni girersin. Daha sonra programı her çalıştırdığında program senin yerine Instagram kullanıcı adını ve şifreni yazarak otomatik Instagram'a girişi yapar.
Bunu gibi şeyler...)

1 - kullanıcı adlarını ve şifrelerini barındıran bir veri tabanı kur.
2 - Selenium ile bir otomasyon kur.
3 - butona, giriş işlemini çalıştıran fonksiyonu ata.

Sonrasında ise istediğin işlemleri uygulayabilirsin.

Sanıyorum bu yeni yaklaşım problemini çözer.

@rups eğer hala vazgeçmediysen ve çözümü bulamadıysan sana şunu önerebilirim:
(not1:
*** Ne lokalde çalışan bir versiyonunu test ettim! (yani lokalde test etmedim!)
*** Ne de yayına alıp test ettim! (yani globalde de test etmedim!))

(not2:
*** Bilmiyorsan, Selenium; örneğin web için otomatik bir şeyler yapmak için kullanılır.
--- Mesela Instagram'a otomatik girmek için programa sen bir kez kullanıcı adını ve şifreni girersin. Daha sonra programı her çalıştırdığında program senin yerine Instagram kullanıcı adını ve şifreni yazarak otomatik Instagram'a girişi yapar.
Bunu gibi şeyler...)

1 - kullanıcı adlarını ve şifrelerini barındıran bir veri tabanı kur.
2 - Selenium ile bir otomasyon kur.
3 - butona, giriş işlemini çalıştıran fonksiyonu ata.

Sonrasında ise istediğin işlemleri uygulayabilirsin.

Sanıyorum bu yeni yaklaşım problemini çözer.
Selenium'u Flask ile oluşturulmuş bir websitesinde kullanıcının tarayıcısında nasıl çalıştırabilirim?

Selenium'u flask ile oluşturulmuş bir web sitesinde kullanıcının tarayıcısında nasıl çalıştırabilirim?

@rups Selenium, tıpkı flask gibi bir kütüphanedir. Dolayısıyla program içinde flask fonksiyonlarını nasıl kullanabiliyorsanız Selenium'un fonksiyonlarını da kullanabilirsiniz.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

(not1:
***bilmiyorsanız, web tarafında işler şöyle yürür:

Bir web uygulaması yapmak istiyorsan hem istemci tarafını yazmalısın hem de sunucu tarafını yazmalısın!

İstemci nedir?
Varsayalım sen adını, doğum tarihini, doğum yerini, şehrini vb. bilgilerini kaydedip Facebook'a kaydoldun. o kaydolma sayfası istemci taraf oluyor. istemci taraf senden aldığı verileri sunucu tarafa gönderiyor.
Dil: HTML + CSS + JavaScript

Sunucu nedir?
Sunucu taraf kendi kısmında seni kaydediyor. Seni bir veri tabanına ekliyor. Bütün bilgilerin sunucu tarafında, bir veri tabanında tutuluyor. bilgilerinin işlendiği yer sunucu taraf oluyor. Sen daha sonra mesela profiline girdiğinde sunucu taraf senin profil bilgilerini istemci tarafa gönderiyor. Profil sayfan istemci taraf oluyor.
dil: JavaScript (Node.js kütüphanesi)

Dolayısıyla istemci taraf sunucu tarafa 4 temel istekte bulunuyor: Ekrana veri yazdırmak için get, veri eklemek için create, veri güncellemek için Update, veri silmek için delete. İstemci taraf kullanıcıdan aldığı verileri bir yerde tutuyor. İstemci taraf ile sunucu taraf arasında veri alışverişi bu yerde oluyor. Örnek: JSON dosyasında.
Gelen isteğe göre sunucu taraf MySQL gibi bir veri tabanında verileri işliyor. Sonuç verilerini JSON dosyasına koyuyor. İstemci taraf da buradaki verileri kullanıcıya sunuyor.

önemli: Python - flask gibi kütüphanelerle istemci sunucu ilişkisinde JSON gibi üçüncü bir durak oluşturmaktan sıyrılıyorsun. İstemci ile sunucu arasında arada üçüncü şahıslar olmadan direk veri alışverişi sağlayabiliyorsun.)

Selenium'da programlama adına şu an bildiklerinizden hariç bilmediğiniz bir şey yok.
İstemci tarafında yani kullanıcının tarayıcısında, kullanıcıyla HTML + CSS + JavaScript dilleriyle etkileşim kurulur. Arka tarafta flask nasıl kullanılıyorsa Selenium'u da kullanabilirsiniz. Fakat sizin sorununuz daha çok programın algoritmasıyla ilgili.
Selenium'un otomatize etme yeteneğini kullanıcıya sunabilmek istiyorsunuz.
Kodları atarsanız probleminize yönelik kod üzerinde belki nokta atışı çözüm sunabilirim...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı