Netflix'in saçma 480P politikası

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Dostlar daha yeni Legend of koranın 4. sezonunu izliyeyim de bitsin dedim 30Mbps veren internetle canım çıktı resmen bende bari Netflix'e üye olayım dedim ama mübarek giriş üyeliği sadece 480p. Bak 480 ya böyle bir çözünürlük mü kaldı ya? Mağara duvarı resimleri bile 720p'dir eminim. Bu ne saçma bir tarife? Hem tek bir cihazdan hem 480p bir de bu 18 lira. Bir bana mı saçma geldi bu durum? En azından tek cihaz 1080 hadi 720p olmalı bence.

Amazon Prime ve BluTV üyeliğim de var. Onlarda böyle bir saçmalık görmedim ve sürekli yenileniyorlar. Netflix'i ise sırf bu yüzden otomatik ödemede bırakmadım. İzleyecek bir şey olursa 1 aylık alıyorum ve iptal ediyorum. Tam anlamıyla saçma bir politikası var. İnsanın derdine dert katıyor sadece.

Amazon ve BluTV üyeliğim de var. Onlarda böyle bir saçmalık görmedim. Netflix'i ise sırf bu yüzden otomatik ödemede bırakmadım. İzleyecek bir şey olursa 1 aylık alıyorum ve iptal ediyorum. Tam anlamıyla saçma bir politikası var. İnsanın derdine dert katıyor sadece.

Yani evet ya hiç koyma 480p tarifesini.
Fiyatı belirli tut ya da minimum 720p yap.

Bu bize saçmalık gibi gelse de müthiş bir satış taktiği, insanlar o paketi almaktan kaçındığı için yüksek paketler satıyorlar, o düşük paketi de koymasalar neden koymadın derler, her neyse Netflix Türkiye'de lüks olmaya başladı, bölgesel fiyatlandırma yapması gerekiyor, gerçi Türkiye'de et bile lüks ama neyse.

Korsan kullanımın bu kadar yaygın ve kolay erişilebilir olduğu bir zamanda, insanları orijinal kullanmaya teşvik edecek şeyler yapmak yerine böyle yapmaları tamamen kendilerinin kaybetmesine neden olur diye düşünüyorum.

Korsan kullanımın bu kadar yaygın ve kolay erişilebilir olduğu bir zamanda, insanları orijinal kullanmaya teşvik edecek şeyler yerine böyle şeyler yapmaları tamamen kendilerinin kaybetmesine neden olur diye düşünüyorum.

Bana da bu şekilde geliyor ilk defa geçen sene başlamıştım orijinal oyun almaya falan. Hadi oyun fiyatları zamanla düşüyor(bazıları hariç sen yok musun Subnautica inat ettim oğlum almayacağım seni korsan oynamak yetti bana) ama bu Netflix sanırsam asla almayacağım bir şey korsan izlemeye devam yapacak bir şey yok vallahi arkadaşların dediği gibi 42 liralık fiyatı görünce benim içimde bak o daha iyiymiş gibi bir duygu oluşmadı sövüp bir de siz sövün diye buraya yazdım.

Dostlar daha yeni Legend of koranın 4. sezonunu izliyeyim de bitsin dedim 30Mbps veren internetle canım çıktı resmen bende bari Netflix'e üye olayım dedim ama mübarek giriş üyeliği sadece 480p. Bak 480 ya böyle bir çözünürlük mü kaldı ya? Mağara duvarı resimleri bile 720p'dir eminim. Bu ne saçma bir tarife? Hem tek bir cihazdan hem 480p bir de bu 18 lira. Bir bana mı saçma geldi bu durum? En azından tek cihaz 1080 hadi 720p olmalı bence.
Ben Netflixteki 30 liralık paketi 9 tlye alıyorum
yani 720p izliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı