Netmaster Infinity 401 modem ayarları nasıl olmalı?

377756

Hectopat
Packet loss sorundan dolayı modemi optimize etmek istiyorum. En iyi ayarlar nasıl olmalıdır?

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum merhaba, ben de aynı modemi kullanıyorum yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom'dan Kablonet'e geçtim TT tarifem 35/5 idi fakat bu kadar problem yaşamıyordum Valorant’da 16 ms alıyordum ve hiç paket kaybım olmuyordu Kablonet tarifem ise 100/5 fakat oynanmayacak derecede paket kaybı yaşıyorum ve ping değerim 20 üzerine çıktı interneti Tenda AC5 routerın wısp modunu kullanarak kablo ile alıyorum. Teknik desteği defalarca aradım sinyallerimin normal göründüğünü söylüyorlar, en optimal ayarı bulduğunda benimle de paylaşırsan çok sevinirm.

Öncelikle GGN havuzunda olup olmadığı kontrol et çünkü çok fazla paket loss arttırıyor. Ve router kullandığın için kablosuz ayarları seni ilgilendirmez. DHCP Firewall ve güç harcamaması için kablosuzu kapatıp modemi bridge moduna alman yeterli.

Son düzenleme:
Dostum merhaba, ben de aynı modemi kullanıyorum yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom'dan Kablonet'e geçtim TT tarifem 35/5 idi fakat bu kadar problem yaşamıyordum Valorant'ta 16 ms alıyordum ve hiç paket kaybım olmuyordu Kablonet tarifem ise 100/5 fakat oynanmayacak derecede paket kaybı yaşıyorum ve ping değerim 20 üzerine çıktı interneti Tenda AC5 routerın wısp modunu kullanarak kablo ile alıyorum. Teknik desteği defalarca aradım sinyallerimin normal göründüğünü söylüyorlar, en optimal ayarı bulduğunda benimle de paylaşırsan çok sevinirm.

Merhaba dostum bende Kablonet altyapısı üzerinden Vodafone kullanmaktayım. Hiçbir sorunum yoktu ama bir anda packet loss ve ping artıyor anlık oluyor bu 1 dakikada 3 4 defa gibisinden, sende de mi böyle bir problem mevcut ben yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum sanırsam.

Merhaba dostum bende Kablonet altyapısı üzerinden Vodafone kullanmaktayım. Hiçbir sorunum yoktu ama bir anda packet loss ve ping artıyor anlık oluyor bu 1 dakikada 3 4 defa gibisinden, sende de mi böyle bir problem mevcut ben yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum sanırsam.
Dostum ben de aynı şekilde kablonet altyapısı üzerinden vodafone'dan internet almaktayım. Senin yaşadığın sorunun aynısı bende de başladı. Siz hangi mahalle taraflarındasınız. Benim mahalleme birkaç hafta önce başka firmalar yeri kazarak fiber altyapı getirmişti. Acaba diyorum onunla bir alakası var mıdır. Soruna çözüm bulabilirsen ve burada paylaşırsan sevinirim.

Son düzenleme:
Dostum ben de aynı şekilde Kablonet altyapısı üzerinden Vodafone'dan internet almaktayım. Senin yaşadığın sorunun aynısı bende de başladı. Siz hangi mahalle taraflarındasınız. Benim mahalleme birkaç hafta önce başka firmalar yeri kazarak fiber altyapı getirmişti. Acaba diyorum onunla bir alakası var mıdır? Soruna çözüm bulabilirsen ve burada paylaşırsan sevinirim.

Dostum o kadar uğraş verdim en sonunda pes ettim Twitter'dan sorununuz çözüldü mü? Dediler hayır çözülmedi dedim ve tekrar arıza kaydı açtılar, istemediğim halde önceden modem değişikliği talep etmiştim ama sadece modemi kontrol edip sorun yok dendi, bu arıza kaydını kapattıramadım bir türlü, sonraki gün teknik ekip gelip isteğim dışı zorla modemi değiştirdi sonra değişik bir şekilde sorunum çözüldü.
Dostum ben de aynı şekilde Kablonet altyapısı üzerinden Vodafone'dan internet almaktayım. Senin yaşadığın sorunun aynısı bende de başladı. Siz hangi mahalle taraflarındasınız. Benim mahalleme birkaç hafta önce başka firmalar yeri kazarak fiber altyapı getirmişti. Acaba diyorum onunla bir alakası var mıdır? Soruna çözüm bulabilirsen ve burada paylaşırsan sevinirim.

Modem değişimi ücretsiz diye biliyorum fizksel bir hasar yoksa denemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Dostum o kadar uğraş verdim en sonunda pes ettim Twitter'dan sorununuz çözüldü mü? Dediler hayır çözülmedi dedim ve tekrar arıza kaydı açtılar, istemediğim halde önceden modem değişikliği talep etmiştim ama sadece modemi kontrol edip sorun yok dendi, bu arıza kaydını kapattıramadım bir türlü, sonraki gün teknik ekip gelip isteğim dışı zorla modemi değiştirdi sonra değişik bir şekilde sorunum çözüldü.

Modem değişimi ücretsiz diye biliyorum fizksel bir hasar yoksa denemeni tavsiye ederim.
Şikayetvar'a yazı yazdım. Eğer dönüş yaparlarsa modem değişimi isteyeceğim. Teşekkürler.

Müşteri temsilcisini arayıp başka modemden bağlanınca sorunum çözülüyor de modem değişimi talep et yok derlerse ısrar et 2 3 defa değiştiriyorlar.
Hattımı vodafone altyapısı olmayan başka bir adresime nakil ettirip cayma bedeli ödemeden iptal edeceğim. Burayı okuyanlar dostları uyarıyorum sakın ama sakın vodafone net kullanmayın. İlgilenmiyorlar.

Geri
Yukarı