NetMaster Infinity 401 Wi-Fi bağlantısı kopuyor

Junji Ito

Hectopat
1-2 ay önce Kablonet satın aldım ve evime bağlattım. Infinity 401 modem yanında geldi. İlk günlerde bir sorun yoktu ama sonrasında Wi-Fi ile bağlı olduğum süre boyunca internet vasat hale gelmeye başladı. İşin tuhaf yanı kablo ile bağlı iken hiçbir sorun olmadan kullanabiliyorum ama kablosuz bağlanmaya kalktığımda internet sürekli kopuyor. Var mı başına gelmiş olan, çözümünü bilen?

1-2 ay önce Kablonet satın aldım ve evime bağlattım. Infinity 401 modem yanında geldi. İlk günlerde bir sorun yoktu ama sonrasında Wi-Fi ile bağlı olduğum süre boyunca internet vasat hale gelmeye başladı. İşin tuhaf yanı kablo ile bağlı iken hiçbir sorun olmadan kullanabiliyorum ama kablosuz bağlanmaya kalktığımda internet sürekli kopuyor. Var mı başına gelmiş olan, çözümünü bilen?
Çözümü yok kablonet modemlerinin hepsi öyle ve kablonet kullananlar o sorundan kurtulmak için modemin yanına router alıp öyle kullanırlar sizinde kendinize iyi bir router bulmanız lazım.

Modem süper sıkıntılı bir cihaz olduğundan. Bende de aynısı var. Geçmiş olsun.

Yapma be hocam çözebildin mi bari.
Çözümü yok kablonet modemlerinin hepsi öyle ve kablonet kullananlar o sorundan kurtulmak için modemin yanına router alıp öyle kullanırlar sizinde kendinize iyi bir router bulmanız lazım.
Hangi routeri önerirsiniz hocam? Ayrıca router internet yavaşlığını çözer mi?

Bende de oluyor ara sıra ani internet kopuşları. Modemden çok memnunum ama sadece son 2 haftadır memnun değilim altyapı çalışmasından sonra böyle oldu diye düşünüyorum.
Modemle aynı odadayım yakında kablo ile bağlanacağım bir değişiklik olur mu ?
Eğer imkanınız varsa modemle aynı odaya geçin ya da PC'den kabloyla bağlanın Router'e gerek yok diye düşünüyorum.

Buna bakabilirsin.

Aynı modeme sahibim ve ciddi Wi-Fi sorunları yaşıyorum. Araştırmama rağmen Router'ın işlevini, sorunumu nasıl çözeceğini de tam anlayamadım. Bu ürünü alıp kursam, içerideki odalarda çekmeyen Wi-Fi sorunsuz kullanılabilir hale gelir mi? Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Modem ayarlarına giriş yapın 192.168.0.1 şifre ve kullanıcı adı varsayılan olarak ikisi de " k. Adı= admin şifre= admin"dir. Öyle giriş yapınca sizden yeni şifre isteyecek vb. onları yaptıktan sonra Kablosuz kısmına gelin ve fotoğraftaki kısmı 5GHz yapın internet hızınız modemden uzaklaştıkça düşecektir ama bağlantı kopmayacaktır. (Kablosuz bağlantıda)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-10-26-20-07-06-896.jpeg
    Screenshot_2022-10-26-20-07-06-896.jpeg
    319,5 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı