NetMaster Modeme Zyxel Modemi Kablosuz Köprüleme

Eki Görüntüle 565862

Dediğiniz ekran bu şekilde hocam. Ana modemin Mac adresini kopyalayıp uyguladım, olmadı. Denemek isterim tarif edebilir misiniz?
Hocam iki modeminde şifreleme türünü WEP yapmaniz gerek. Ondan sonra Wifi standartını 802.11 B/G yapmanız lazım. Videodan izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Zyxel modemlerde WDS özelliği var ve bu özellik sayesinde kablosuz köprüleme yapılabiliyor. Benim bildiğim Netmaster modemlerde bu özellik yok.
ZyXEL modem ikincil olursa bu özellik işimize yaramıyor. Ana modem olarak kullanılırsa WDS özelliğini kullanmanız gerekiyor. MESH özelliği olmayan modemleri ikincil modem olarak kullanıp kablosuz köprüleme yapabileni görmedim. İlla ki olmaz demiyorum ancak yapılabildiğini görmedim. Varsa bir yöntem tarif edin, biz de öğrenelim :)
Hocam iki modeminde şifreleme türünü WEP yapmaniz gerek. Ondan sonra Wifi standartını 802.11 B/G yapmanız lazım. Videodan izleyebilirsiniz.​
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda da dediğim gibi ikincil modemde MESH özelliği var. Bizim elimizde mevcut bulunan modemlerle bu işlemi yapamıyoruz.​

ZyXEL modem ikincil olursa bu özellik işimize yaramıyor. Ana modem olarak kullanılırsa WDS özelliğini kullanmanız gerekiyor. MESH özelliği olmayan modemleri ikincil modem olarak kullanıp kablosuz köprüleme yapabileni görmedim. İlla ki olmaz demiyorum ancak yapılabildiğini görmedim. Varsa bir yöntem tarif edin, biz de öğrenelim :)

Bu videoda da dediğim gibi ikincil modemde MESH özelliği var. Bizim elimizde mevcut bulunan modemlerle bu işlemi yapamıyoruz.​

Anladım hocam benimde ikincil modemim Airties onda vardı MESH ama biraz saçma geldi bana. Büyük ihtimalle bir yöntemi vardır bunun.

Doğru Zyxel'in arayüzünde Mesh sekmesi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı