Netspeed akşam hız kesintisi

YogenKaiten

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler ben TT altyapısı ile Netspeed VDSL bağlantısına geçmiştim bu haftanın başında. Antalya, Kumluca bölgesindeyim temel eğitim mahallesinde. Hızım gündüzleri bana gayet yeterli durumda görseldeki gibi 70 Mbps kadar alıyor, pingim testte yüksek gibi ama oyun içi gayet yeterli Avrupa sunucularında 62 pingle oyun oynayabiliyorum. Altyapım iyi ve stabil olsun diye iç tesisat için yeni kablo taktırdım. Fakat gel görelim akşam saat 9 dedimi DSL ışığım 5 dakika sönüyor ardından internet geri gelip 10Mbps'lere düşüyor, ve ayrıca ciddi paket kayıpları ve dalgalanmalı bir internete dönüşüyor. Bu durum her sabah 10'a kadar devam edip internetim yine bir 5 dakika kadar gidiyor ve tam hızına geri dönüyor. Müşteri hizmetlerini aradım sabah 8 ile 12 saatlerinde modem kapalı kalsın dediler.(nasıl bir saçma istekse bu da) Ekiplerimiz müdahale edecek diyor ama gel görelim kimse bana ulaşmadı 4 gündür. Bu durumda sizce nasıl bir yol izlenmelidir. Mahallede 100 Mbps'ye kadar hız veren sadece TT altyapısı var ve çalışan birisi olarak akşamdan akşama kullanacağım ben internetimi. Sizce farklı bir ISS geçmeli miyim yoksa sorun başka bir yerde mi? Önce TurkNet'e bağlattırmıştım ama muhatap bulamayıp sorun yaşayınca Netspeed'e geçtim. Eğer kafanız rahat olsun derseniz TT kendisine de geçiş yapabilirim.

Dosya Ekleri

• Saat 11 11.PNG
    Saat 11 11.PNG
    14,3 KB · Görüntüleme: 29
  • saat 11 speedtest.PNG
    saat 11 speedtest.PNG
    30,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı