Çözüldü Netspeed Belli aralıklarla Yavaşlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SatisFactionn

Kilopat
Arkadaşlar, modeme reset atmadığımız sürece internet kendine gelmiyor. Sürekli bu şekilde oluyor. Hiç stabil değil. Daha önce bağlattık böyle bir sorun yoktu.
Normalde 83 Mbps destekliyor altyapı 100'lük paket yaptılar fakat 35 üstüne çıkmadı ve belli aralıkla modeme reset atmadan internet kendine gelmiyor.

Sonrasında 35'lik paket yaptılar çözüm için bu sefer yine modeme reset attıktan 5-10 dakika sonra internet kötüleşmeye başlıyor.
Hiçbir şekilde stabil bağlantı olmuyor.
Ben modem kurulumundan olduğunu düşünüyorum daha önce da Netspeed bağlatmıştık böyle bir sorun yoktu.
Modem ASUS DSL N16.
Yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Hocam kablolarda sıkıntı olabilir.
Hocam büyük ihtimalle binadaki kablolar iyi değil bu yüzden sorun oluyor.
Eski modemimde ben de aynı sorunu yaşıyordum. Modemi değiştirdikten sonra sorunum çözüldü.
Sorunu Asus DSL N16 marka modemle yaşıyordum. Sürüm olarak 674'ü yükleyince sorun ortadan kalktı.
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise yardımcı olabilir.
Hocam tam olarak nerede yazıyor bu istatistikler?
Sistem günlüğü kısmı mı?

Hocam bunun gibi değerler olması gerek. Bende sistem monitörü diye bir bölümün içerisinde yer alıyor.

1664130926186.png

Hocam CRC hata değerleri çok yüksek. SNR Margin değeriniz çok düşük bu sebeple kopma yaşıyorsunuz.
Ne yapmak gerekiyor hocam?
SNR değeriniz çok düşük bundan dolayı kopma yaşıyorsunuz. Hocam buradan altyapı sorgulaması yapıp atar mısın?
Tekrar reset attım o şekilde deneyeceğim. Yoksa yine girmiyor test sayfasına.

Yeni konular

Geri
Yukarı