Çözüldü NetSpeed düşük internet hızı sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hengin

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
İyi bayramlar herkese,
NetSpeed 35Mbit paketi kullanıyorum ama bazı günler bu hızı stabil kesilmeden alabilirken bazı günler 6Mbit gibi garip hızlarda hem de bolca kesilerek alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda sorunun bina iç tesisatında olduğunu söylediler. Ama öyle olsa bu hızı hiçbir zaman alamazdım diye düşüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? ISS değiştirsem sorun düzelir mi? Aşağıda modem arayüzünden dün ve bugün alınmış SS'leri koyuyorum. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum.
Bugün.

20200525_093731.jpg

Dün (normalde olması gereken)

20200524_225657.jpg

Dosya Ekleri

• 20200525_093731.jpg
    20200525_093731.jpg
    27,9 KB · Görüntüleme: 52
Çözüm
Aynı sorunla bende uğraşıyorum.

Benim abonelik hızım 75 Mbps.

Hat zayıflaması değerine dikkat edin.
Sorun olmadığında iyi olan değer sorun olduğunda zirve oluyor.

Ben bu sorunla 4 aydır uğraşıyorum.
Her türlü ispatı yaptım kendilerine ancak bir şey yokmuş gibi dönüş yapıyorlar ya da incelemeye alıyorlar hattı.

Benim hattım 4 ayda en az 6 kez inceleme altına alındı. Şu an hala inceleme altında en az 30 gündür.

Benim düşüncem kendi santral ve sunucularında sorun var ama kabul etmiyorlar.

Türk Telekom firması diğer firmaların aboneliğine sorun oluşturmasını görmezden geliyorlar.
Benim hattımla 4 aydır bir tane saha ekibi ilgilenmediği halde ekip incelemesi yapılmış diye dönüş aktarıyorlar.
Şöyle bir durum var. Türk Telekom üzerinden yapılan dönüşe göre bize bilgi veriyorlar. Bu sebeple bu durum veya sorun NetSpeed firmasının hatası değil.

Yaklaşık bir yıldır NetSpeed abonesiyim.
Çok ciddi sorunlar yaşamadım şubat ayına kadar. Ancak şubat ayından sonra NetSpeed ciddi sorunlar yaşamama rağmen bir çözüm yoluna gitmedi veya yardım edemedi demek daha doğru olur aslında.

BTK tüketici şikayeti üzerinden şikayet açamıyorsunuz bu firma üzerinden.
Çünkü NetSpeed firmasının isim kaydı yok bu alanda.
Kendilerine bu eksikliği en az 6 aydır aktarıyorum ama düzelmesi olmadı bu durumunda.

Özetlemek gerekirse bu sorunun nedeni NetSpeed tarafından yüksek olduğu kesin bana göre. Şu anda zaten kapasite sorunu yaşıyorlar. Bir yıl içinde bu kadar abone kazanmayı düşünmüyorlardı ve hazırda değillerdi. Gerekli donanım güncellemesini yapamadıkları için bu sorunun oluştuğu düşüncesindeyim.

Ayrıca bir IP havuzuna çok fazla kişi aktarıyorlar en az 2 aydır. Bu sebeple bağlantı sorunları oluşuyor.

NetSpeed firmasının müşteri memnuniyetinin düştüğü kesin. Bunu düzeltmeleri zor değil gerekli yatırımın yapılmasıyla.

Ayrıca az önce de bahsettim. Türk Telekom firması diğer firmalarının abonelerine ciddi kısıtlama ve sorunlar oluşturuyor.
Bunun önü kesilmezse bu firmalar daha çok gözden düşmeye devam edecek iki yıl içinde.

İki yıl içinde çok farklı şeyleri konuşacağımızı düşünüyorum ben firma rekabetleri ve üstünlüğü konusunda.
Cumhurbaşkanının artık Türk Telekom'a bir dur demesi ve yaptırım yapmadı şart oldu. Yoksa ilerlemek yerine geri gitmeye devam ederiz.
Onlar öyle diyorsa öyledir buraya netspeed'i gereğinden fazla övenleri alalım.
Uzun zamandır kullanıyorum Netspeed'i. Eski evimde de kullanmıştım. Taşındıktan sonra da ilk hafta yine bir sorun yaşamdım ama sonra kesilmeler ve düşük hız başladı. Üstüne hat zayıflaması değerim alakasız seviyelere inip çıkıyor.

Aynı sorunla bende uğraşıyorum.

Benim abonelik hızım 75 Mbps.

Hat zayıflaması değerine dikkat edin.
Sorun olmadığında iyi olan değer sorun olduğunda zirve oluyor.

Ben bu sorunla 4 aydır uğraşıyorum.
Her türlü ispatı yaptım kendilerine ancak bir şey yokmuş gibi dönüş yapıyorlar ya da incelemeye alıyorlar hattı.

Benim hattım 4 ayda en az 6 kez inceleme altına alındı. Şu an hala inceleme altında en az 30 gündür.

Benim düşüncem kendi santral ve sunucularında sorun var ama kabul etmiyorlar.

Türk Telekom firması diğer firmaların aboneliğine sorun oluşturmasını görmezden geliyorlar.
Benim hattımla 4 aydır bir tane saha ekibi ilgilenmediği halde ekip incelemesi yapılmış diye dönüş aktarıyorlar.
Şöyle bir durum var. Türk Telekom üzerinden yapılan dönüşe göre bize bilgi veriyorlar. Bu sebeple bu durum veya sorun NetSpeed firmasının hatası değil.

Yaklaşık bir yıldır NetSpeed abonesiyim.
Çok ciddi sorunlar yaşamadım şubat ayına kadar. Ancak şubat ayından sonra NetSpeed ciddi sorunlar yaşamama rağmen bir çözüm yoluna gitmedi veya yardım edemedi demek daha doğru olur aslında.

BTK tüketici şikayeti üzerinden şikayet açamıyorsunuz bu firma üzerinden.
Çünkü NetSpeed firmasının isim kaydı yok bu alanda.
Kendilerine bu eksikliği en az 6 aydır aktarıyorum ama düzelmesi olmadı bu durumunda.

Özetlemek gerekirse bu sorunun nedeni NetSpeed tarafından yüksek olduğu kesin bana göre. Şu anda zaten kapasite sorunu yaşıyorlar. Bir yıl içinde bu kadar abone kazanmayı düşünmüyorlardı ve hazırda değillerdi. Gerekli donanım güncellemesini yapamadıkları için bu sorunun oluştuğu düşüncesindeyim.

Ayrıca bir IP havuzuna çok fazla kişi aktarıyorlar en az 2 aydır. Bu sebeple bağlantı sorunları oluşuyor.

NetSpeed firmasının müşteri memnuniyetinin düştüğü kesin. Bunu düzeltmeleri zor değil gerekli yatırımın yapılmasıyla.

Ayrıca az önce de bahsettim. Türk Telekom firması diğer firmalarının abonelerine ciddi kısıtlama ve sorunlar oluşturuyor.
Bunun önü kesilmezse bu firmalar daha çok gözden düşmeye devam edecek iki yıl içinde.

İki yıl içinde çok farklı şeyleri konuşacağımızı düşünüyorum ben firma rekabetleri ve üstünlüğü konusunda.
Cumhurbaşkanının artık Türk Telekom'a bir dur demesi ve yaptırım yapmadı şart oldu. Yoksa ilerlemek yerine geri gitmeye devam ederiz.

Çözüm
Buna kesin olarak cevap vermek zor.

Türk Telekom diğer firmaların abonelerine güzel bir hizmet vermeye başladığı zaman firma değiştirmek bir çözüm olur.

Firmalar arasında fark var hizmet olarak.
Bunu iyi araştırmak lazım.

Milleni.com iyi bir firma ama NetSpeed ile bir farkı yok.
TürkNet zaten VAE ile en çok sorun yaşatan firma. Yapa desteği yoksa geçmeye değmez.
Kablonet güzel bir firma. Kendi altyapısı ile sorunsuz hizmet almak mümkün. T. T. Altyapısı ile hizmet almak mantıksız.
Vodafone geçilmemesi gereken bir firmadır. Mobil hizmet üzerindeki rezaletleri zaten zirve olduğu halde bu işin içine girmeleri ayrıca bir saçmalık.
Turkcell yine kendi altyapısıyla iyi firma ve yüksek fiyatlandırma var.
Türk Telekom firmasını zaten anlatmaya gerek yok. Rezalet hizmet ve dolandırma sistemiyle para kazanan bir firmadır.

İyi günler. Sorunumuz çözüldü. Duvardan modeme gelen kablodaki RJ41 jakındaki kablo kopmuş. Sorunu duvardaki prizi söküp doğrudan modeme gelen kabloya ekleyerek çözdük.

Yeni konular

Geri
Yukarı