Netspeed hat değerleri nasıl?

spancer

Kilopat
Daha fazla  
Durum aşağıdaki gibi. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş bir sorun olabileceğini söyledi. O yüzden santralden 88Mbps olarak çıkan internet evime 59-56Mbps olarak ulaşmaktaymış. Ev tesisastını (telefon direğinden evime gelen sadece bir kablo var) yenilesem bir iyileşme yaşanır mı?

1653234402730.png

Durum aşağıdaki gibi. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş bir sorun olabileceğini söyledi. O yüzden santralden 88Mbps olarak çıkan internet evime 59-56Mbps olarak ulaşmaktaymış. Ev tesisastını (telefon direğinden evime gelen sadece bir kablo var) yenilesem bir iyileşme yaşanır mı?

Eki Görüntüle 1396311
Evet iyileşme yaşanır. Hat Zayıflaman olduğu bariz. SNR sınırda tutma uygulanıyor kısmi olarak.

Gelen hızın ne kadarını kaliteli alabilirim diye soruyorsan; SNR margin değeri 10 altında olmamalı yoksa kopma yaşarsın. 35 Mbps alırsan sorun olmaz diye düşünüyorum bakmak lazım.

Değişim sonrası buradaki hangi değerin yükselmesi lazım?

Eki Görüntüle 1396951
Çoğu olumlu anlamda değişir. Uzaklığınız ne kadar bilmiyorum ama temsilcinin söylediğine bakarsak yakınsınız. Hat zayıflamanız var zaten bu da tesisatınızda sıkıntı olabileceğinin kanıtı.

Modem ile direkten gelen kablo arasındaki eki yeniledim. Upload dB değeri böyle artmışken, Download neden böyle kalmış olabilir?

1653309735812.png

Önce
1653309902754.png

Sonra
1653309881689.png

Modem ile direkten gelen kablo arasındaki eki yeniledim. Upload dB değeri böyle artmışken, Download neden böyle kalmış olabilir?

Eki Görüntüle 1397011
Ya 75'lik ya da 100'lük paket kullanıyorsunuz bundan dolayı maksimum hızınız arttığı zaman otomatik olarak var olan hızınız da artıyor, o yüzden download SNR değeri hala sınırda. Maksimum Upload da arttığından ama sizin upload hızınız artmadığı için o kısmın SNR değeri yükselmiş.

Saha dolabına uzaklığınız ne kadar? "Ek"i yenilemek fayda sağlamış, kabloyu komple değişseniz belki daha da iyi olacak.

@Çağrı SANSAR öncelikle yorumun ve ilgin için teşekkür ederim. Durum aşağıda belirttiğim gibi. Saha dolabının uzaklığından emin değilim fakat mahallemde gördüğüm tek saha dolabı bu. Muhtemelen oraya bağlıyımdır 300-500M baz alınabilir mesafe için. Ayrıca gönderinin başında belirtmiştim evimde herhangi bir tesisat yok direkten gelen kablodan direkt modeme (ek kablo ile) bağlantı çekiyorum.

1653311641124.png

@Çağrı SANSAR öncelikle yorumun ve ilgin için teşekkür ederim. Durum aşağıda belirttiğim gibi. Saha dolabının uzaklığından emin değilim fakat mahallemde gördüğüm tek saha dolabı bu. Muhtemelen oraya bağlıyımdır 300-500M baz alınabilir mesafe için. Ayrıca gönderinin başında belirtmiştim evimde herhangi bir tesisat yok direkten gelen kablodan direkt modeme (ek kablo ile) bağlantı çekiyorum.

Eki Görüntüle 1397046
300 metreden santralden 88 mbps hiz alamazssiniz 88 mbps icin santral mesafesi 120 130 olmali. Sahsen 155 metreden max 70 alabiliyorum ben. SNR degeriniz tam sinirda o yuzden suanki durumda hizi yukseltmek kopmalara neden olur. Eger kabloyu yenilediginizde hat zayiflamasinda gozle gorulur bir dusus varsa baska bir cozum yontemi bulunmuyor malesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı