NetSpeed hızım akşamları düşüyor

Yasin Üna1

Hectopat
Hızım saat 5.30 civarı düşüyor arkadaşlar bunun sebebi nedir? Daha yeni geçtik NetSpeed'e dün de aynısı oldu. İnternet 2 dakika gidiyor modeme restart atıyorum hızım 35MB download olması lazımken 10 MB'e düşüyor. Geceleri ve sabahları sıkıntı yok. Ayrıca oyunlarda akşamları packet kaybıda yaşıyorum. Şahsen menmun olmadım NetSpeed'den hızımın sabit kalmaması çok can sıkıcı bir durum. Müşteri hizmetlerini aradım genel arıza diyorlar hiç de inandırıcı gelmedi. Kısaca milleniceom'a geçmeyi düşünüyorum şu anlık Türk Telekom'da olduğu gibi milllenicom'u arayıp onlar benim yerime geçiş sağlarlar mı?
Ekran Alıntısı.PNG

Ben 7-8 aydır falan NetSpeed kullanıyorum. Hızım hiç 30-33 altına düşmedi bu zaman kadar. Paket kaybı sorunum da yok. İlk ay vardı ama. Facebook'dan müşteri hizmetlerine IP adresinizi değiştirme talebinde bulunun isterseniz. Ben paket kaybı sorunum var dediğimde IP'mi değiştirmişlerdi ve düzelmişti.

Hocam şunu da belirteyim. Bu internet kesilmesinden sonra ethernet hızımda yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz değerleri alıyorum. Fakat Wi-Fi ile denediğim zaman normal değerleri 30 MB download 3 MB upload değerlerini değerlerini alıyorum. Ethernet kablomun veya modemin bozuk olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sabahları ve geceleri böyle bir sorun yok sadece bu dün de olduğu gibi akşamüstüleri sıkıntı yaratmakta.
Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı