NetSpeed için yan sokaktan kablo geçirilir mi?

Mirac533

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, yan sokağımızdaki bir evde altyapı var ama bizim sokakta yok. Adresi orayı verip sonra kendim çekmeyi düşünüyorum. Olur mu sizce? Orada yaşayan kişilerden izin aldık, onların internet servisinden gelenlerle işi olmayacak zaten. Böyle bir şeyi nasıl yapabilirim kablo çekebilirim vs.?

Ve de 200 TL civarı modem önerebilir misiniz ADSL için? veya VDSL alsam ADSL ile de uyumlu olur mu?

Zyxel VMG1312-T20B Vdsl2 - Adsl2+ 4 Port Kablosuz USB Destekli Antensiz Modem Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bu modem iyi mi?

O binadan herhangi bir daireyi söyleyin sonrasında boş porta kablo taktırın. Oradan da evinize çekebilirsiniz. Modem kurulumu içinde zyxelkurulum.com'a bakabilirsin.

Ben şu anda o şekilde kullanıyorum. Arka binanın adresini verdim ve orada ki kutudan ofisime kabloyu kendim çektirdim.
Yıllardır bu şekilde en ufak problem yok.

Bu arada bu modem antensiz olduğu için ZyXEL'i aradığınızda sıkıntı yaşayabilirsiniz onlar genelde antenli ürünlere bakıyor.

O binadan herhangi bir daireyi söyleyin sonrasında boş porta kablo taktırın. Oradan da evinize çekebilirsiniz. Modem kurulumu içinde zyxelkurulum.com'a bakabilirsin.
direkt olarak boş porta kablo takabilir miyim ekipler işini hallettikten sonra? kablo uçları vs takılı mı ki alacağım kabloda? bu arada oradaki servis elemanlarına söylesem kabloyu biraz uzun bıraksanız diye yaparlar mı? veya bunun için bir öğretici falan var mı kendim yapsam?

bu arada netspeed kendini modem tahsis ediyor mu abonelik süresinde yoksa kendimiz mi modem alacağız? orada 300 tlye falan modem veriyorlar ama ben farklı bir modem almayı düşünüyorum abonelik süresince kullanım için o modemi sağlamayacaklarsa

Direkt olarak boş porta kablo takabilir miyim ekipler işini hallettikten sonra? Kablo uçları vs takılı mı ki alacağım kabloda? Bu arada oradaki servis elemanlarına söylesem kabloyu biraz uzun bıraksanız diye yaparlar mı? Veya bunun için bir öğretici falan var mı kendim yapsam?

Bu arada NetSpeed kendini modem tahsis ediyor mu abonelik süresinde yoksa kendimiz mi modem alacağız? Orada 300 TL'ye falan modem veriyorlar ama ben farklı bir modem almayı düşünüyorum abonelik süresince kullanım için o modemi sağlamayacaklarsa.

O modemi daha sonrasında isteyebiliyorlar. Siz kendiniz alın. Boş porta siz kablo takamazsınız TT o portu açtıktan sonra sadece TT yetkilileri o porta kablo takabilir. Siz sadece evinizden o binanın içindeki internet dolabına kadar CAT 6 kablosu almanız gerekiyor.

O modemi daha sonrasında isteyebiliyorlar. Siz kendiniz alın. Boş porta siz kablo takamazsınız TT o portu açtıktan sonra sadece TT yetkilileri o porta kablo takabilir. Siz sadece evinizden o binanın içindeki internet dolabına kadar CAT 6 kablosu almanız gerekiyor.
internet dolabı mı diyorsunuz yani? bu cat6 kablolarının boyutları deişken olduğu için uçları kendimiz takıyoruz bunun bir öğreticisi vs varmıdır?

ve internet dolabı dediğimiz şey her zaman evin içinde mi oluyor? evlerin dışında olduğunu da gördüm, bir örnek atabilir misiniz?

o modemi daha sonra isteme derken taahhütü sonlandırınca oluyor bu dimi? modeme zarar vermezsek sorun olmaz yani? veya bir süre onların modemini kullansam sonra kendim modem alsam nasıl olur?

Direkt olarak boş porta kablo takabilir miyim ekipler işini hallettikten sonra? Kablo uçları vs takılı mı ki alacağım kabloda? Bu arada oradaki servis elemanlarına söylesem kabloyu biraz uzun bıraksanız diye yaparlar mı? Veya bunun için bir öğretici falan var mı kendim yapsam?

Bu arada NetSpeed kendini modem tahsis ediyor mu abonelik süresinde yoksa kendimiz mi modem alacağız? Orada 300 TL'ye falan modem veriyorlar ama ben farklı bir modem almayı düşünüyorum abonelik süresince kullanım için o modemi sağlamayacaklarsa.

NetSpeed aylık 9TL'ye modem kiralıyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı