Netspeed internet hızı normal mi?

Routerın gigabit ethernet portu var. Eğer hattınız FTTB ise kullanılan switch cihazında gigabit port yoksa ondan dolayı olabilir. Eğer FTTH ise OLT cihazında sınırlama vardır.
Hocam diğer üyeye yanıtımdaki resimde altyapım mevcut, FTTX yazıyor
Tesisat yoluyla eve gelen kablo ince fiber kablo mu yoksa Cat kablosu mu?
Ona nerden bakabilirim hocam ? yani kabloyu nerden görebilirim evde ?

Hocam diğer üyeye yanıtımdaki resimde altyapım mevcut, FTTX yazıyor

Ona nerden bakabilirim hocam ? yani kabloyu nerden görebilirim evde ?
Routerinize gelen kablo ONT cihazından mı geliyor yoksa direkt olarak tesisattan mı?
Demek istediğim sağdaki küçük cihazdan kullanıyor musunuz?
1642871994431.png

Routerinize gelen kablo ONT cihazından mı geliyor yoksa direkt olarak tesisattan mı?
Demek istediğim sağdaki küçük cihazdan kullanıyor musunuz?
Eki Görüntüle 1278459
yok hocam bizde ana hat direk duvardan çıkıyor ordanda modeme geliyor.
Altyapınız FTTH. Yani tam 100 Mbps almanız lazım ama dediğim gibi sahanızda bir kısıtlama var sanırım. Buna yapacak bir şey yok maalesef.
Yani modem vs. değişerek çözülmez diyorsunuz veya ayar yaparak.

Ben de Netspeed 100Mbps fiber paket kullanıyorum. 5GHz kablosuz bağlantı ile değerlerim bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 50
O zaman FTTB kullanıyorsunuz. Evin altına kurulan switch cihazı muhtemelen Fast ethernet destekli. O cihaz gigabit switchli olanı ile değişmeden 94.5 hızını geçemezsiniz.

Tüh yani benlik sorun yok, binadaki cihazla ilgiliyse değişeceğini sanmıyorum. Yapabilceğim birşey yok o zaman.

Tüh yani benlik sorun yok, binadaki cihazla ilgiliyse değişeceğini sanmıyorum. Yapabilceğim birşey yok o zaman.
Zaten routeriniz gigabit ethernetli. Yani cihaza 94'ten fazla hız gelse siz o hızı alırsınız, ama gelmiyor. Bu arada switch cihazını gigabit ile değiştirme olayı mümkün. Supeonline kullanıcısı bir arkadaşım Turkcell CEO'suna problemini anlatarak talepte bulundu. Ekip gelip fast tipli eski cihazi gigabit ile değiştirdi. Tabi siz TT altyapısı kullanıyorsunuz. Değiştireceklerini sanmıyorum.

Ben de Netspeed 100Mbps fiber paket kullanıyorum. 5GHz kablosuz bağlantı ile değerlerim bu şekilde.
Hocam sizde de aynı modem mi mevcut ?
Zaten routeriniz gigabit ethernetli. Yani cihaza 94'ten fazla hız gelse siz o hızı alırsınız, ama gelmiyor. Bu arada switch cihazını gigabit ile değiştirme olayı mümkün. Supeonline kullanıcısı bir arkadaşım Turkcell CEO'suna problemini anlatarak talepte bulundu. Ekip gelip fast tipli eski cihazi gigabit ile değiştirdi. Tabi siz TT altyapısı kullanıyorsunuz. Değiştireceklerini sanmıyorum.
Tamamdır artık 6 mbps'te almayıveririz :) Teşekkürler yardımınız için hocam.

Hocam sizde de aynı modem mi mevcut?

Evet Archer C5v kullanıyorum.
Eğer kablo ile kullanıyorsanız 5GHz kanala kablosuz bağlanıp test etmenizi öneririm. Ben 2.4GHz'ye bağlandığımda 70-80 arası alıyordum, 5GHz'e geçtiğimde 130'a kadar dayandığını gördüm.

Geri
Yukarı