Netspeed internet kesiliyor

ertnylmz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Netspeed kullanıcısıyım. VDSL 100 Mbit kullanıyorum birkaç gün önce altyapı çalışması yaptıktan sonra internetim ara ara kesilmeye başladı. Arıza kayıtları açtım güncelleme yaptık sorun olmayacak dediler yine devam ediyor. İnternetim kopmasa bile inanılmaz dalgalanma oluyor hızda. Bir yükseliyor bir düşüyor. Ama bugün şunu fark ettim aynı problem iPad ile bağlandığımda olmuyor gibi. Laptopta Ethernet veya Wi-Fi ile bağlı olduğumda laptopta oluyor. Laptop ta bir bozukluk olmadığını düşünüyorum zaten çok eski de değil. Problem neden kaynaklanıyor olabilr? Modem resetleme, aç kapa defalarca yaptım. Laptopta bir ayarla istemeden oynamış olabilir miyim internetin bu kadar anstabil olmasına sebep olacak. Ne öneririsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopu bir arkadaşımın wifi nde denedim bir sorun olmadı. Evde oluyor bu problem. MAC id , BANT GENİŞLİĞİ VS gibi bazı ince ayarlarda olmuş olabilir mi problem? Bir türlü çözemedim malesef. Netspeed müşteri temsilcisine zar zor ulaşılıyor onda da hiç bi çözüm önermiyorlar güncelleme yapalım diyorlar yine aynı devam. Bu modem router ayarlarındandan bir şeyler yapmak lazım bence diyorum ikna edemiyorum.

Laptopu bir arkadaşımın wifi nde denedim bir sorun olmadı. Evde oluyor bu problem. MAC id , BANT GENİŞLİĞİ VS gibi bazı ince ayarlarda olmuş olabilir mi problem? Bir türlü çözemedim malesef. Netspeed müşteri temsilcisine zar zor ulaşılıyor onda da hiç bi çözüm önermiyorlar güncelleme yapalım diyorlar yine aynı devam. Bu modem router ayarlarındandan bir şeyler yapmak lazım bence diyorum ikna edemiyorum.
Sorunun kaynağı Netspeed ben dahil herkes bu sorunları yaşıyor

Ne zamana kadar bekleyeceğiz :( NetSpeed i darlıyorum her gün. Başka operatöre de geçemiyorum son 3 ayda geçiş yaptığım için 1 ay da beklemem lazım. Pc de yapabileceğim her şeyi denedim nerdeyse. Sürücü güncelleme, ip sıfırlama, cmd komutları vs. Her şeyi denedim. Olmuyor. Ama arkadaşımın internetine bağlanınca sorun yok. İPad ile kendi internetimde de sorun yok gibi. Hız testi ile 6 defada 4 kere 1 mbit hız değeri çıkıyor, Bir dosya indirirken 500 kb olan bir şeyi dahi indiremiyorum bazen. Kafayı yiyeceğim.

Ne zamana kadar bekleyeceğiz :( NetSpeed i darlıyorum her gün. Başka operatöre de geçemiyorum son 3 ayda geçiş yaptığım için 1 ay da beklemem lazım. Pc de yapabileceğim her şeyi denedim nerdeyse. Sürücü güncelleme, ip sıfırlama, cmd komutları vs. Her şeyi denedim. Olmuyor. Ama arkadaşımın internetine bağlanınca sorun yok. İPad ile kendi internetimde de sorun yok gibi. Hız testi ile 6 defada 4 kere 1 mbit hız değeri çıkıyor, Bir dosya indirirken 500 kb olan bir şeyi dahi indiremiyorum bazen. Kafayı yiyeceğim.
Ben iptal ettim, Gigafibere geçtim kafam rahat. Beklemekten başka çareniz yok

Geri
Yukarı