Netspeed ping değerleri normal mi?

Bende Malatya da ilçede oturuyorum TurkNet'in 75/8 paketi var ve Speedtest'de 28 ping alıyorum oyunlarda ise Valorant'ta 30 PUBG de 65-75 arası bana göre çok fazla yüksek ping değerleri ADSL kullanırken daha düşük alıyordum.

Ping istek te bulundugunuz server, serverin meşguluyeti ve kablolu kablosuz bağlantınıza göre degişir. Yakın sunucuya istek yapıp modemden kablo ile baglantı kurmanız lazım.

Ben de Netspeed kullanıcısıyım. Altyapı desteğim seninle aynı. Sitede hep 19 gösteriyor fakat oyunlarda 60-80 arası ping alıyorum.

2 tarafta da farklı ping değerinin sebebi bağlandığınız sunucu uzaklığından dolayı. Speedtest uyguladığınız siteler IP'nizin sahip olduğu sunucuları baz alarak sizi teste sokuyor. Oyunlar çoğunlukla us-ru-cor sunucuları olmakta.

Kanka benim ping Valorant da 30 ve PUBG Steam de 65-75 arası yani bana göre çok yüksek ADSL internetim de daha düşük değerler alıyordum yani 10 ms daha düşüktü.
Türknet çıkışları ile alakalı muhtemelen, TT çıkışlarını kullansa daha düşük olurdu diye düşünüyorum.

Kanka benim ping Valorant da 30 ve PUBG Steam de 65-75 arası yani bana göre çok yüksek ADSL internetim de daha düşük değerler alıyordum yani 10 ms daha düşüktü.

Bende TurkNet kullanıyorum şu an Valorant'ta 27 ping alıyorum Netspeed'e geçiş yapma düşüncem var forumu vs doldurdum sadece onlara imza gönderme işlemim kaldı, emin olamadım şimdi.

Bende TurkNet kullanıyorum şu an Valorant'ta 27 ping alıyorum Netspeed'e geçiş yapma düşüncem var forumu vs doldurdum sadece onlara imza gönderme işlemim kaldı, emin olamadım şimdi.
Ben kullanıyorum Netspeed memnunum. Yaşadığınız şehire ve altyapı kalitenize göre her iss de bölgesel sorun olabilir. Hangi şehirde yaşıyorsunuz ayrıca fiber mi vdsl mi?

Ben kullanıyorum Netspeed memnunum. Yaşadığınız şehre ve altyapı kalitenize göre her ISS de bölgesel sorun olabilir. Hangi şehirde yaşıyorsunuz ayrıca fiber mi VDSL mi?

Malatya'da yaşıyorum, internet altyapım fiber. Altyapım düzgün şimdiye kadar altyapı kaynaklı sıkıntım olmadı. Mevcut kullandığım TurkNet'te sıkıntısız 100/8 Mbps olarak kullanıyorum. Haziran'da artacak olan fatura fiyatından dolayı Netspeed'e geçme düşüncem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı