Netspeed PingPlotter değerleri

Enes Kazdal

Kilopat
Daha fazla  
Değerlerde bir sorun var mı? R6'da 80ms den az göremiyorum. Geçeli birkaç ay oldu Netspeed'e. Başta daha iyiydi. Ama son zamanlarda gün içinde kopmalar ve oyun içindeki ping değerleri hayli arttı.

Dosya Ekleri

• aa.png
    aa.png
    29,5 KB · Görüntüleme: 47
Hocam ben değerlerden pek anlamam ama R6'da FTTH altyapı ile ben bile 60 ms alıyorum. Yani aslında bence bu internet sağlayıcılarından dolayı bizi saçma sapan Avrupa'da tur attırıyorlar. Ben önceden R6' da 39 ms aldığımı hatırlıyorum. Şimdi ise bağlantı kesilmesinin ortaya çıkması ve fena derecede (nerdeyse ikikat) pingin artmasıyla benim de sabrım taşmak üzere. 2 gün önce 140 ms + %10 Paket kaybı olayı yaşadım. Allah'tan akşam saatine denk geldiler de müşteri hizmetlerini arayamadım. Şükretsinler akşam saatine denk geldi

Hocam ben değerlerden pek anlamam ama R6'da FTTH altyapı ile ben bile 60 ms alıyorum. Yani aslında bence bu internet sağlayıcılarından dolayı bizi saçma sapan Avrupa'da tur attırıyorlar. Ben önceden R6' da 39 ms aldığımı hatırlıyorum. Şimdi ise bağlantı kesilmesinin ortaya çıkması ve fena derecede (nerdeyse ikikat) pingin artmasıyla benim de sabrım taşmak üzere. 2 gün önce 140 ms + %10 Paket kaybı olayı yaşadım. Allah'tan akşam saatine denk geldiler de müşteri hizmetlerini arayamadım. Şükretsinler akşam saatine denk geldi
Bir sene kadar önce benim de oyundaki ms değerlerim daha düşüktü. 45-50'leri gördüğümü hatırlıyorum ben de. Genel olarak tüm oyunlarda gecikme değerlerim artmış durumda. Özellikle gece 12'ye doğru çok ciddi bir ms artışı var. Ayrıca paket kaybı da yaşıyorum %10 seviyelerinde olmasa da. Türk Telekom'a geçersem düzelir mi acaba diye düşünüyorum. Fiyatları çok daha pahalı ama artık uğraşmak istemiyorum bu internetle.

Bir sene kadar önce benim de oyundaki MS değerlerim daha düşüktü. 45-50'leri gördüğümü hatırlıyorum ben de. Genel olarak tüm oyunlarda gecikme değerlerim artmış durumda. Özellikle gece 12'ye doğru çok ciddi bir MS artışı var. Ayrıca paket kaybı da yaşıyorum %10 seviyelerinde olmasa da. Türk Telekom'a geçersem düzelir mi acaba diye düşünüyorum. Fiyatları çok daha pahalı ama artık uğraşmak istemiyorum bu internetle.

Yok yok uğraşma ben çıkmaya çalışıyorum. Yani bak aslında fiyatlar ucuz olsa Türk Telekom yine cazip gelir bir derece ancak hem pahalı hem de hizmet beni tatmin etmiyor. Tavsiyem TürkNet ve Kablonet arzu edersen Millenicom'a da bakabilirsin. TürkNet ping açısından daha iyi bir performans sergileyebiliyor. Çoğunlukla doğrudan bağlantı sağlıyor gördüğüm kadarıyla o yüzden beni inanılmaz cezbediyor.

Yok yok uğraşma ben çıkmaya çalışıyorum. Yani bak aslında fiyatlar ucuz olsa Türk Telekom yine cazip gelir bir derece ancak hem pahalı hem de hizmet beni tatmin etmiyor. Tavsiyem TürkNet ve Kablonet arzu edersen Millenicom'a da bakabilirsin. TürkNet ping açısından daha iyi bir performans sergileyebiliyor. Çoğunlukla doğrudan bağlantı sağlıyor gördüğüm kadarıyla o yüzden beni inanılmaz cezbediyor.
Yok hocam Turknet'ten daha yeni kurtuldum, o daha da kötüydü. En azından bana sağladıkları hizmet için bunu söyleyebilirim. Turknet'ten Netspeed'e geçiş yaptım ms değerleri aşırı arttığı için. Başta daha iyiydi ama son zamanlarda bir farkı kalmadı.

Yok hocam TürkNet'ten daha yeni kurtuldum, o daha da kötüydü. En azından bana sağladıkları hizmet için bunu söyleyebilirim. TürkNet'ten NetSpeed'e geçiş yaptım MS değerleri aşırı arttığı için. Başta daha iyiydi ama son zamanlarda bir farkı kalmadı.

Superonline altyapın varsa ona geç bence öyleyse. Mesela ben Bolu'da oturuyorum Superonline fiber burada yok. Olsa geçerdim bir an bile beklemeden.

Yeni konular

Geri
Yukarı