Netspeed'de IP adresim yurt dışı gözüküyor

CnrMoltiSanti

Decapat
Yer
Tekirdağ Çerkezköy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-3770 / GTX1650 4GB GDDR6 / 8+4 12GB 1600Mhz Kingston / H61M-DS2(Rev2.2)
Merhaba son 1 haftadır internetimde IP adresim bir doğru gözüküyor bir de 206.xxx gibi yurt dışı IP olarak gözüküyor ve mesela şu an INDIA olarak gösteriyor. Netspeed müşteri hizmetlerini aradığımda genel bir sorun, en kısa sürede düzelteceğiz diyorlar. Gerçekten şaka gibi, ping değerleri çok dalgalı ve down/up bir çıkıyor bir düşüyor. Ne yapabilirim?

İnternet firması: Netspeed

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba son 1 haftadır internetimde IP adresim bir doğru gözüküyor bir de 206.xxx gibi yurt dışı IP olarak gözüküyor ve mesela şu an INDIA olarak gösteriyor. Netspeed müşteri hizmetlerini aradığımda genel bir sorun, en kısa sürede düzelteceğiz diyorlar. Gerçekten şaka gibi, ping değerleri çok dalgalı ve down/up bir çıkıyor bir düşüyor. Ne yapabilirim?

Arkada VPN vs. açık bıraktınız mı? Tarayıcıda proxy?

Tabii ki de hayır yazdığım üzerede müşteri hizmetlerini aradığımda genel sorun olduğu söyleniyor ancak 1 haftadır düzeltilemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bazen reset attıkça yine Türkiye konumlu ip'ye geçiyor ama sonrasında otomatik olarak tekrar yurtdışı oluyor anlamadım gitti.

2 hafta dendi bize. 2. haftadayız düzelmezse tekrar arayacağız. Birine "Düzelene kadar reset atın." denmiş sanırım.

Aynı sorun bende de var, galiba Hindistanda kapanan bir İSS'den IP adreslerini satın aldılar ama entegre edemediler. Tabii benimki bir tahmin ama olayın başlangıcından beri IP adres aralığım değiştiği için olabilir diyorum.

Netspeed'de sorun var. Birçok müşteriyi etkileyen bir sorun.

Az önce e-Devlet'e girmeye çalışırken yurt dışında göründüğümü öğrendim ve IP'mi kontrol ettiğimde ABD olarak gösterdi, VPN vb. bir şey kullanmadığımdan biraz şok oldum fakat hattın kendisine restart atınca Türkiye'den bir IP aldı. Umarım yakında düzelir bu saçma şeyler.

Bende de aynı şekilde dedim acaba VPN açık mı kaldı korktum bir an umarım hemen çözerler

Aynı sorun bir süredir bende de var. Speedtest'e hız testi yapmak için girdiğimde IP adresimin 206 ile başladığını fark ettim ve sunucu bulması çok uzun sürüyor. IP lokasyonunu gösteren bir sitede benimki de Hindistan çıkıyor.

Geri
Yukarı