NetSpeed'e geçtim

ADSL olduğundan dolayı internetiniz en fazla 1Mbps verebiliyorlar ve ayrıca en az %40 değerini verebilir sağlayıcı size.

Eğer Vdls'e geçerseniz upload hızınıç vaat edilen hızların üzerine bile çıkabilir.
Hocam bakıyorum 1-2 Download alan kişiler bile benden yüksek upload alıyor bazen. Dün youtubeye bir video yüklemeyi düşündüm sonra hesapladım 1 gün civarı süreceği için vazgeçtim

Bende yaklaşık olarak iki senedir NetSpeed kullanıyorum. Aynı tarifedeyim ve aynı sorunu yaşamaktayım. Fiberden vazgeçtim VDSL altyapıya bile razı durumdayım. Umarım ülkece altyapı sorunumuz bir an önce çözülür.

Hemide 2 senelik tahhüt yapıldı.

En fazla 1 sene taahhüt yapılabilir.

1610222668104.png

1610222772265.png

Ben de geçmeyi planlıyorum da internet ne kadar sürede bağlanıyor?
4 Ocak günü Netspeed resmi sayfasından ön başvuru yaptım, birkaç saat sonra beni aradılar ve birkaç kimlik bilgilerimi isteyip ön başvurumu tamamlayıp E-Postama sözleşmeleri yolladılar. 5 Ocak günü sözleşmelerin çıktısını alıp doldurdum ve MNG Kargo ile ücretsiz bir şekilde yolladım. 6 Ocak günü belgeler ellerine ulaştı ve beni "ne zaman geçiş işlemlerini başlatalım" diye aradılar, ben de 8 Ocak günü başlatın dedim. Bu süreç yaklaşık 48 saat sürüyormuş, 8 Ocak sabah 11'de "geçiş işlemlerini başlattık" diye mesaj attılar ve 9 Ocak yani bugün akşam saatlerinde geçiş işlemleri tamamlanmıştır diye tekrar mesaj attılar. Kullanıcı adımı ve şifremi modem arayüzünden girerek sıkıntısız bir şekilde kullanmaya başladım.

Bu gerçek mi? 24 ay taahhütlü internetin 1 yılı geçti.
Gerçekse anında çıkarım lanet Türk Telekom'dan.

Evet gerçekten doğru :) müşteri hizmetlerini arayıp bu hakkınızı kullanmayı talep ediniz, kabul etmezler ise BTK'ya şikayet ederseniz zorunlu kabul ederler.
Hızım, altyapı çalışmaları yapılmadığı sürece çözülmeyecek. Bayağı eski bir mahalle burası ve en yakın saha dolabı 2333 metre uzaklıkta :(

Ben de benzer sorunları yaşıyorum :( sitedeyim ama ADSL2+ ve saha dolabına uzaklık 1899 metre. En fazla 10 Mbit download 0,8 upload yapabiliyorum.

Ben geçemedim geçiremedim. Telekom tarafından düdüklenmeye devam.
İnternet hattı benim üzerime olduğu için açıkçası aile tarafından kimse karışmadı. Yaşlı kesim, pek farklı internet sağlayıcıların adını duymadığı için mecburen Türk Telekom'a razı geliyor. Güzel bir dille anlatırsanız belki ikna edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı