Neuralink ile ileride insanlar kontrol edilebilecek mi?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Evde bu teknolojinin çeşitli işlevlerinin bulunacağı, zorunlu kılınacağı ve ileride insanların köle yapılacağı konuşuluyor. Sizce bu denenler olur mu? Yoksa insanlar karşı mı çıkar?

Günümüzde ve yakın zamanda mümkün olduğunu düşünmüyorum çünkü beyin sadece elektriksel değil hormansal olarakda çalışıyor.
Neuralink gibi cihazlarla bilinç altına düşünce aşılayabilirler belki tıpkı İnception' daki gibi.

Evde bu teknolojinin çeşitli işlevlerinin bulunacağı, zorunlu kılınacağı ve ileride insanların köle yapılacağı konuşuluyor. Sizce bu denenler olur mu? Yoksa insanlar karşı mı çıkar?
Hocam böyle bir şey olucağını düşünmüyorum. Kabul eden insanların olacağı gibi karşı çıkan insanların olacağından eminim.

Günün birinde, insanoğlunun potansiyel SkyNet seviyesine erişme ihtimali olan; yapay zekaya boyun eğmemesi için karşı silah konseptinde tasarlanmış bir teknoloji. İnsan ırkının mensuplarının birbirlerine hükmetmesi lüzumu söz konusu değil fakat bu teknoloji yeterince yaygın hale geldiğinde konu hakkında bilgili her uzman, istediği amaç için, istediği edisyonu bu inovasyona ekleyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasikleşmiş bir deyim vardır. ''Hiç bir sistem güvenli değildir.'' İnternete bağlanan her cihaz bir açık bulundurur, bu sebeple tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bütün açıklar kapatılabilir mi, bu konuda bir ilerleme olursa, o zaman işler değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı