New CPU Installed

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mugzy

Hectopat
Merhaba. ASUS ROG Maximus VII Hero anakart kullanıyorum. Termal macun değişimi için soğutucumu ve daha detaylı bir temizlik için işlemcimi soketten sökmüştüm. İş bitip işlemciyi ve soğutma ünitesini geri monte ettiğimde boot aşamasında normalde çıkması gereken "New CPU Installed!" mesajı bu sefer çıkmadı. Biraz pimpirikli bi tipimdir. :D Kazara pinlere falan zarar vermiş olamam değil mi ya da herhangi bir sorun. Sistem stabil çalışıyor.

Sistemde herhangi bir sorun yoksa sıkıntı yok demektir. Sizi biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum :)

Yeni işlemci bulamaz, çünkü biosta ki işlemci ile açılıştaki işlemci aynıdır. Dolayısı ile görmemeniz gayet DOĞAL

Daha önce de soketten çıkarıp takmıştım ama o zaman New CPU Installed mesajı almıştım. Bu sefer gelmeyince sorayım demiştim. :D

Daha önce de soketten çıkarıp takmıştım ama o zaman New CPU Installed mesajı almıştım. Bu sefer gelmeyince sorayım demiştim. :D
Daha önce takıp çıkardığında biosu sıfrlayacak bir hamle yapmışsındır. Başka türlü bios önce ki hafızasında işlemci için hafızaya aldığı değerlerle aç kapa yaptığında ki değerler aynı ise sormaz.. Eğer dediğiniz şekilde olsa idi her aç-kapada sormazmıydı acaba ? BIOS sıfrılanmadan sorması için ayrı bir teknik varsa onuda ben bilmiyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı