New CPU Installed Hatası

Biostan New CPU Installed ayarı disable ise enable yap, enable ise disable yap. Hala hata alıyorsan CHA Fan yerine taktığın kabloyu Cha fan 1'e tak. Yine aynısını alırsan kablon uyumsuz çıkartıp onsuz çalıştır. Eğer yine alırsan farklı yerleri kontrol ederiz.
Ayrıca Windowsta olan Asus yazılımlarını kaldır.

@Murat5038
İlgilendiğin için teşekkür ederim. Fakat dediklerini yaptığım halde (biosta öyle bir ayar yeri yok ya da ben bulamadım) hala aynı hatayı alıyorum. Sanırım işlemci ve anakartı servise göndericem. Çözüm bulunmazsa son çare bu görünüyor.

Merhaba,

Sorunu çözebildiniz mi? Ben de bilgisayarımın anakartını ve işlemci soğutucusunu yeniledim. Aynı sorun ile karşılaştım ve bilgisayar açıldığında klavyeyi görmüyor. Ayrıca technopat'ın koyduğu bir video'da (GTA IV için pc toplama) topladıktan sonra aynı sorun geliyor ama bios ayarlarını o esnada hızlıca geçtiği için ne yaptığını kaçırıyorum. BIOS ayarlarında bir şey yapmamız gerekiyor sanırım. (Bios sürümü en güncel)

Ben tek çözüm olarak bios ayarlarında boot menüdeki F1 error seçeneğini kapatmıştım. Bu hata bilgisayara herhangi bir zarar vermiyor. Onun için kapatman herhangi bir şey fark ettirmiyor.

Konuyu hortlatmış gibi oldum, bu arıza bendede aynı şekilde baş gösterdi. Fakat bende f2 seçeneği yok. f1 yapıyorum biosu standart ayarlara alıp tarihi güncelleyip çıkıyorum yine sadece f1 geliyor. nasıl baş edeceğim bilmiyorum. daha öncesinde cpu pinlerinde yamulma olmuş hepsini düzelttim yine aynı şekilde devam ediyor sorunum.

f1 yapıyorum biosu standart ayarlara alıp tarihi güncelleyip çıkıyorum yine sadece f1 geliyor.
F1 ile BIOS'a gireceğinizi sanmıyorum. Del, ESC, F2 gibi butonlardan genelde ulaşılır. BIOS default yapıp deneyin. Saat ayarlarını yapıyorum dediğinize göre BIOS piliniz de bitik, değiştirin. Benim de aynı diyeceğinize resmini paylaşmanız gerekirdi. Ek olarak buraya değil kendi konunuzu açmanız lazımdı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı