New Mastergel Pro raf ömrü ne kadar?

277726

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar, yeni Mastergel Pro satın aldım. Şu an elimde. Kullanmadan ve kullanılıp kutusuna konduğunda raf ömrü ne kadar? Bu macunu nasıl saklayabilirim? Bir arkadaş buzdolabına koyun dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saklama koşulunu biliyor musunuz?
Odanızdaki dolapta normal-basit bir saklama şeklinde en az ortalama 4 yıl kadar sağlıklı kaldıklarını biliyorum. Forum DH'de bir konusu vardı ama baktım bulamadım.

Meraktan soruyorum, neden bu kadar takıldığınızı merak ettim. Ben olsam kıvamı bana biraz farklı bile gelse çöpe atar yenisini alırım 35-40 TL'e. MX4 mesela ucuz ve yeterli kalitede. Macun bu sonuçta ve almışken -bence- en kalitelisi olan Nano Maker bile olsa ister 3 ister 5 yıl geçsin, kıvamı biraz farklı geldiğinde atarım gider. Benim düşüncem bu.

Son düzenleme:
Odanızdaki dolapta normal-basit bir saklama şeklinde en az ortalama 4 yıl kadar sağlıklı kaldıklarını biliyorum. Forum Dh'de bir konusu vardı ama baktım bulamadım.

Meraktan soruyorum, neden bu kadar takıldığınızı merak ettim. Ben olsam kıvamı bana biraz farklı bile gelse çöpe atar yenisini alırım 35-40 TL'e. MX4 mesela ucuz ve yeterli kalitede. macun bu sonuçta ve almışken -bence- en kalitelisi olan nano maker bile olsa iste 3 ister 5 yıl geçsin, kıvamı biraz farklı geldiğinde atarım gider. Benim düşüncem bu.

Yok ben şu an yeni MX4 macun sürdüm ve elimde kalmadığı için Cooler Master sipariş ettim. Kullandığım MX4 biraz katıydı. İlk sürdüğümde dereceler biraz kötüydü bende macundan kaynaklıdır diye bunu satın almıştım. Ama değerler zamanla düzelmeye başladı. O yüzden şu an kullanasım yok. Ancak evdeki laptop bayağı ısındığı için onda kullanmayı düşünüyorum. Eğer açtıktan sonra daha çabuk kuruma ihtimali varsa hiç kullanmayayım daha iyi. Zaten büyük ihtimalle yazın sıcaklık değerleri yükseleceği için değiştiririm.

Yok ben şu an yeni MX4 macun sürdüm ve elimde kalmadığı için Cooler Master sipariş ettim. Kullandığım MX4 biraz katıydı. İlk sürdüğümde dereceler biraz kötüydü bende macundan kaynaklıdır diye bunu satın almıştım. Ama değerler zamanla düzelmeye başladı. O yüzden şu an kullanasım yok. Ancak evdeki laptop bayağı ısındığı için onda kullanmayı düşünüyorum. Eğer açtıktan sonra daha çabuk kuruma ihtimali varsa hiç kullanmayayım daha iyi. Zaten büyük ihtimalle yazın sıcaklık değerleri yükseleceği için değiştiririm.
Hocam kaç TL zaten :) Yıllarca gidiyor, bence takmayın. Kullanın gitsin.

Ben mesela işlemcimi delidledim sıvı metal ile. Soğutucu ile işlemci arasına da sıvı metal sürdüm (macun yok) :) 1gr olunca insan tedirgin oluyor 80-90 TL'lik ürün. 1 yılda bitse tamam ama macun öyle değil. 2 gramı tek kişiye rahat 3 yıldan fazla gider, üstelik yarı fiyatına iki kat alınıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı